‘GAZİANTEP’İN YAPACAK ÇOK İŞİ VAR’

‘GAZİANTEP’İN YAPACAK ÇOK İŞİ VAR’

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı Mezine Sırakaya, aday adaylığına ilişkin gazetemize konuştu. Sırakaya, milletvekili seçilmesi halinde çok önemli projelere imza atacağını belirterek, “Gaziantep’in yapacak çok işi var. Gaziantep bu hizmetleri hak ediyor, ben de yapmak için yola çıktım” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı Mezine Sırakaya, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar, Gazetemiz Yönetim Kurulu Üyesi Ender Canbolat ve gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Metin Aybey’i ziyaret etti.  Ziyaretinde aday adaylığına ilişkin konuşan Sırakaya, “25. ve 26. Dönemde de milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Sırakaya, “ hizmet için yola çıktık. Biz Milliyetçi Hareket Partisi mensupları bir davaya gönül verdik. Kadrolarımızın neresinde hangi görev verilirse o görevle birlikte çalışacağız. Yaklaşık 30 yıldır siyasetin içindeyim. Allah nasip ederse Gaziantep’e hizmet edeceğim. 27.dönem genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kadın aday adaylarının MHP’ye akın akın geldiğini gözlemleyen biriyim. Bu da kadınlarımızın MHP’de siyaset arenasına çıkmaları için liderimiz Bahçeli’nin çağrısına ses vermelerinden kaynaklanıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tüm siyasi partilerden kadın adayların çok olmasını ve Türkiye’ye hizmet etmesini istiyorum” dedi.

MHP GÜNEYDOĞU’DA OY PATLAMASI YAPACAK

MHP’nin Güneydoğu’da oy patlaması yapacağını vurgulayan Sırakaya, “MHP Güneydoğu’da oy patlaması yapacak. Liderimiz Devlet Bahçeli, il olması ve Yüksekova’ya taşınması konusunda ‘Hakkari, Hakkari kalmalıdır’ demişti. Cizre’den dolayı da Şırnak’ın il kalması gerektiğini belirtmişti. Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra yaşadığı süreçte devlete olan desteği, halkta liderimizin devlet adamı niteliğini kazandırdığı için teveccüh yarattı. Yanı başımızdaki Suriye’den sonra Türkiye’de böyle bir birlikteliği sağlaması, Yenikapı ruhuna iştirak etmesi halkta büyük bir teveccüh gösterdi. 15 Temmuz’da Balgat’ın ışıklarını ilk yakan ve nerede olduğunu bildiğimiz tek lider Devlet Bahçeli’dir. Biz darbeler yaşamış ve bu darbelerin en ağır bedelini ödemiş bir davanın mensuplarıyız. Onun için de biz varken hiçbir darbeye geçit vermeyiz” şeklinde konuştu.

TURİZMDE YOL HARİTASI ÇİZMEK ZORUNDAYIZ

Milletvekili seçildiği takdirde Gaziantep için planladığı projeler olduğunu aktaran Sırakaya, Gaziantep turizmine ilişkin projesini şu sözlerle açıkladı; “ Gaziantep sanayi şehri. Biz hep gastronomiyi konuşuyoruz. Gastronomi konuştuğumuz için Gaziantep’in en önemli değeri olan kültür, tarih ve Türkiye’de turizmde nerede olduğunu konuşmuyoruz. Kongre turizminde iyiyiz, ancak kültür ve konaklama turizminde çok iyi değiliz. Turist Gaziantep’e geldiği zaman en az 2-3 gün konaklamalı. Konaklayan turist şehre, esnafa para bırakır. Gaziantep’in hamamları türkülere konu olmuştur. Ama şehre geldiğinizde hamamları göremezsiniz. Avrupa Birliği’ne hazırladığım projeyi sunmak istiyorum. Hamam kültürünü dünyaya tanıtmak istiyorum. Yesemek Açık Hava Müzesi’ni Dünya’ya çok iyi tanıtamadık. Kültür turizmi oluşturmak, yol haritası çizmek zorundayız”.

KADINLAR MOR ÇATIYA DEĞİL

ERKEKLER REHABİLİTE MERKEZİNE

Gaziantep’te son yıllarda kadın cinayetlerinin artışına ilişkin projesini açıklayan Sırakaya; “ kadın cinayetlerinin artmasının temel sebeplerinden birisi ekonomik sıkıntılar. Bunun yanında göç ile ilgili sıkıntılar var. Ben Türkiye’de aile danışmanlarının olması taraftarıyım. Aile hekimleri gibi aile danışmanları yasalaştırılmalı. Her ailenin bir danışmanı olmalı. Bunun yanında da kadınlar mor çatıya değil şiddet uygulayan erkekler rehabilite merkezlerinde tedavi edilmeli. Huzurlu bir aile için önce sağlık. Şiddet uygulayan erkekleri de topluma kazandırmak gerekir. Gaziantep’in yapacak çok işi var. Gaziantep bu hizmetleri hak ediyor, ben de yapmak için yola çıktım” ifadelerine yer verdi.

 

11.05.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin