GAZİANTEPLİ YAZAR KOÇARSLAN YENİ KİTABINI YAYINLADI

GAZİANTEPLİ YAZAR KOÇARSLAN YENİ KİTABINI YAYINLADI

Gaziantepli Yazar Hüseyin Koçarslan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan’a,  geçtiğimiz aylarda yayınlanan kitabı ‘İki İnsan İki Kader’i imzaladı. Yazar Koçarslan, kitabına ilişkin, “Eserimde yaşanmış olan anı ve hikâyelerden birebir derlemiş olduğum denemeleri kaleme aldım. Bazı mazlum insanları hayal ederek, haksızlığa uğramış olan insanları ve kendi yaşadığım sıkıntıları yazdım. Ama genel olarak kitabımdaki kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür” dedi. Koçarslan’ın ikinci kitabı olan ‘Kurşunun Soğuk Yüzü’ önümüzdeki günlerde raflarda yerini alacak.

Gaziantepli Yazar Hüseyin Koçarslan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan’a,  geçtiğimiz aylarda yayınlanan kitabı ‘İki İnsan İki Kader’i imzalayarak hediye etti.   Yazar Koçarslan, yayınlanan kitabına ilişkin, “Çok önceden beri edebiyata olan ilgimden dolayı hazırladığım yazıları kitaba dönüştürmek için böyle bir çaba içerisine girdim. Buradaki amacım maddiyat değil, daha çok okunmasıdır. İlginin yoğun olduğu kitabım 5 ay gibi bir süre içerisinde 1000 adet satılarak birçok yazarın ulaşamadığı satış ve okunma oranına ulaştı. Ancak şu an kitabımın ikinci baskısını değil de farklı konular içeren ikinci bir kitabın çalışmasını yapıyorum. Kitabımı yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir yapmış olduğum çalışma üzerine hazırlamış bulunmaktayım. Eserimde yaşanmış olan anı ve hikâyelerden birebir derlemiş olduğum denemeleri kaleme aldım. Bazı mazlum insanları hayal ederek, haksızlığa uğramış olan insanları ve kendi yaşadığım sıkıntıları yazdım. Ama genel olarak kitabımdaki kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür.  Kitabımın ilk çalışmalarını yaptığım zamanda Erdem Koleji’nin Edebiyat Kurulu’nda yapılan inceleme sonucunda ödül aldım. Daha sonra kitaba dönüştürdük. Kitabımız bin tane basıldı ve hemen hemen hepsi satıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi, Oğuzeli Belediyesi ve Nizip Belediyesi kitabımdan alarak destek sağladılar. Ayrıca Oğuzeli Ziraat Odası Başkanlığı da kitabımdan alarak destek sağladılar” dedi.

KURŞUNUN SOĞUK YÜZÜ

İkinci kitabında Barak kültürünü konu aldığını belirten Yazar Koçarslan, “ Barak kültüründen geliyorum. Yaşamış olduğum bir olay ile 1970’li yıllarda yanlış yapılan bir iğne sonucu engelli oldum. Benden sonra birçok kişinin de aynı durumdan dolayı engelli olduğunu, buna daha çok cehaletin sebep olduğu, cehaletin cehaleti doğurduğunu gördüm. Barak odalarını, barak kültürünü, insan ilişkilerini ve bazı yerlerde gözlemlediğim mazlum insanların uğramış olduğu haksızlığı yazdım. Burada birilerini kastederek, hedef alarak yola çıkmadım. Tamamen hayali bir şekilde düşüncelerimi belirttim. Kurşunun Soğuk Yüzü adlı ikinci kitabımı şu an hazırlamaktayım.  Konusu bir orman köyünde yaşayan Türkiye Güreş Şampiyonu bir pehlivanın bir kış gecesinde köyü basan kurtları kovalama sırasında yanlış açılan ateş sonucu acı bir şekilde ölmesidir. Ayrıca okunması gereken birçok farklı konuları da içeriyor” şeklinde konuştu.

Başkan Kızılaslan, Yazar Koçarslan’a hediyesinden dolayı teşekkür etti. (ASLI EMEKTAR)

14.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin