GAZİANTEP’TE GAZİANTEPLİLER GÖREVE GELSİN

GAZİANTEP’TE GAZİANTEPLİLER GÖREVE GELSİN

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, parti il binasında gündeme ilişkin basın açıklaması düzenledi. Taşdoğan, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’un istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Yeni göreve gelecek arkadaşlar şehrimizi tanıyan, bilen, şehrin içinden insanlar olmalı ve görevlendirilmeli. Gaziantep’te göreve gelinecek bir nokta varsa Gaziantepli olsun” dedi.

MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, parti il binasında gündeme ilişkin basın açıklaması düzenledi. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’un istifasına ilişkin konuşan Taşdoğan, “Gaziantep’teki Sağlık Müdürlüğü kadrosu zor bir kadro. Yıllarca Kamu Hastaneler Birliği Projesi’nin uygun bir proje olmadığını söyledik. Sağlık Müdürlüğü yapılanmasının daha uygun olduğunu söyledik. Sonrasında bu uygulamadan vazgeçildi. Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği birleştirildi. Böyle dönemlerde görev almak zor. Göreve gelen yöneticinin kenti çok iyi tanıması gerekiyordu.  Sayın Turgut, bulunduğu süre içerisinde Gaziantep’e hizmet etmeye çalışmıştır. Yeni göreve gelecek arkadaşların şehrimizi tanıyan, bilen, şehrin içinden insanların bu görevlendirilmeli. Gaziantep’te göreve gelinecek bir nokta varsa Gaziantepli olsun.”

‘YOK OLAN NESİL BİZİM NESLİMİZ’

Gaziantep’te madde bağımlılığına karşı savaşmak adına kolları sıvadıklarını belirten Taşdoğan, “Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olayları had safhaya ulaştı. Uyuşturucu kullanım yaşının 10, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü daha önce de açıklamıştık. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete ‘dur’ demek için biz kolları sıvadık. Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız bu konuda tüm çalışmaları en ufak ayrıntısına kadar araştırıyor ve projeler üretiyor. Tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizler de bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

‘GAZİANTEP EN ÇOK CİNAYET İŞLENEN 5.İL’

Son zamanlarda artış gösteren cinayetlere ilişkin konuşan Taşdoğan, “ Basına yansıyan verilere göre Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Siz basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. MHP olarak her toplantımızda bu konudan bahsediyor ve gündeme getiriyoruz. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın”

 ‘ZOR GÜNLERDE GÖREVE TALİP OLDULAR’

Gaziantep oda ve borsalarında yapılan seçimlere değinen Taşdoğan, “120 yıllık geçmişe sahip Gaziantep Ticaret Odası’ndaki meclis ve yönetimi seçimi son derece sevindiricidir. Ülkemizin zor günlerinde göreve talip olan arkadaşlarımız olmuştur. İnşallah GTO eski görkemli günlerine yeni kadro ile ulaşır. GTB’de de Ahmet Tiryakioğlu, başarılı bir dönemin ardından görevine GTB Meclis Başkanı olarak devam edecek.”

 

‘GAZİANTEP’TE DEĞİŞİM BAŞLAYACAK’

2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimlere ilişkin açıklama yapan Taşdoğan, “MHP olarak yerel yönetimlerde tüm ilçelere talibiz. Gaziantep’te değişim başlayacak, iddiamız budur. Yerel yönetimlerde iktidarı biz istiyoruz. Çok kısıtlı bütçelerle, coğrafi olarak ve köyler olarak en geniş; bütçesinin büyük kısmı kanuni olarak Büyükşehir tarafından bloklanan, borçlu olarak devraldığımız Oğuzeli Belediyesi’nde imkansızlıklar içerisinde dahi hizmet üretebileceğimizi gösterdik. Oradan aldığımız güç ve şevkle Gaziantepli tüm belediyelerin MHP’li belediye başkanları ile yönetileceğine inanıyorum” dedi. (TÜLAY CANDAR)

 

12.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin