GAZİANTEP’TE MHP SÜRPRİZ YAPACAK

GAZİANTEP’TE MHP SÜRPRİZ YAPACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Av. Sermet Atay, gazetemize seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Atay, Gaziantep’te seçim sonuçlarının sürpriz olacağını vurgulayarak, “Anket şirketleri bu seçimde çıkacak sonucu tahmin edemiyor. Büyük bir sürpriz olacak. MHP Gaziantep’te Türkiye genelinde aldığı oy oranında fazlasını alacak. MHP Gaziantep’te sürpriz yapacak” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 2.sıra Milletvekili Adayı Av. Sermet Atay Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar'ı ziyaret etti. Ziyarette 24 Haziran seçimlerine ilişkin çok özel açıklamalarda bulundu. Atay, anket şirketlerinin bu seçimde çıkacak sonucu tahmin edemeyeceklerini belirterek, “Büyük bir sürpriz olacak. MHP Gaziantep’te Türkiye genelinde aldığı oy oranında fazlasını alacak. MHP Gaziantep’te sürpriz yapacak. Vatandaşlar artık yeni yüzler görmek istiyor. Halkın derdine derman olan, telefonlarına çıkan, holdinglerin değil vatandaşın işini takip eden vekil istiyor. Halk lüks arabalarda gezen milletvekili değil, halkın içinde yürüyen vekil istiyor. Gaziantep’te Cumhur İttifakı yine birinci çıkacak, oy dağılımı sürpriz olacak. Haziran oylarına yakın bir tablo çıkacak. CHP’nin alacağı maksimum oy 2015 yılı Haziran ayı seçimlerindeki oy oranı. HDP’nin Gaziantep’te 80-100 Bin bandında oyu var. İYİ Parti Gaziantep’te hezimete uğrar. İYİ Parti en fazla 1 milletvekili çıkaracak. Cumhur İttifakı’nın oyu düşmez, milletvekilliğinde dağılımı farklı olacak” şeklinde konuştu.

ÖNCELİK İTTİFAK OLMALI

Atay, Cumhur İttifakı’na ilişkin, “Bizim beklentimiz Cumhur İttifakı söyleminin öne çıkmasıydı. Biz Cumhur İttifakı’nı öne çıkaracak bir söyleme şimdiye kadar rastlamadık. Biz her gittiğimiz yerde Cumhur İttifakı’na oy istiyoruz, ardından Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy istiyoruz. Ama ortaklarımızdan Cumhur İttifakı’nı öne çıkaracak bir yaklaşım göremedik. Bunu yanlış buluyoruz. Biz nasıl çıkıp her yerde ‘Cumhur ittifakı’ diyorsak, herkesin bunu demesini istiyoruz” dedi.

BİNLERCE ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR

Gaziantep’in sorunlarının çözümü için mecliste çalışmalar yürüteceklerini aktaran Atay, eğitim sorunlarına ilişkin, “Gaziantep’in eğitim sorunları çok önemli. Açıklama yapmışlar, ‘7 bin 400 tane derslik daha yapacağız’ diye. Yapacağız lafı geçmemeli artık. Gaziantep2in nüfusu 2 buçuk milyona dayanmış. Yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Köy Hizmetleri arazilerini alıyorlar, burayı satıp eğitime harcayacaklarını söylüyorlar. Kaynak ortadan kayboluyor. Vatandaşlar hayrına okul yapıyorlar, devletin yatırımı nerde? Devlet bir an önce eğitimde derslik açığını kapatmalı. 1 yıldır Gaziantep’e öğretmen tayini yapılmadı. 1 yıldan beri Gaziantep’e bir öğretmen gelmedi.  Neden Gaziantep’e öğretmen gelmiyor? Binlerce öğretmen açığı var. Gaziantep’te eğitim altyapısına bir an önce okul kazandırılmalı. Bir an önce öğretmen tayini yapılmalı” dedi.

GAZİANTEP’İN 2 BİN POLİSE İHTİYAÇ VAR

Atay, Gaziantep’in güvenlik gücü açığı olduğunu ekleyerek, “Gaziantep’in nüfusu 2 milyonu geçti, hala biz 10 sene öncenin kadrosuyla çalışıyoruz. Gaziantep’in şuan en az 2 bin polise daha ihtiyacı var. Yoksa Gaziantep’in ne hırsızlığı biter, ne dolandırıcılığı biter, ne de uyuşturucu satıcılığı biter. Gaziantep’te çok büyük bir güvenlik gücü açığı var. Bir an önce Gaziantep’e ihtiyacı olan polisi vermeleri lazım. Gaziantep alelade bir bölge değil. Gaziantep tampon bölge, Suriye ve Irak’ın tampon bölgesi. Teröristler burada cirit atıyor, uyuşturucu kaçakçıları burada cirit atıyor. Gaziantep’i geçiş noktası olarak kullanıyorlar. Diğer şehirlere 300-500 polis eksiğiyle çalışsın diyebilirsiniz, ama Gaziantep’te bunu diyemezsiniz. Gaziantep’in polis açığı ne kadarsa bir an önce açık tamamlanmalı” ifadelerine yer verdi.

ACİLEN METROYA GEÇMELİYİZ

Gaziantep’te çözülmesi gereken en büyük problemlerinden birinin de trafik problemi olduğunu kaydeden Atay, “Bir an önce devlet kaynak bulmalı, metroya geçmeliyiz. Tramvayı ortadan kaldırmalıyız. Tramvayı kaldırıp, metro ile alta alıp, trafiğin rahatlaması gerek. Başka türlü bu şehrin trafiği düzelmez. Tramvay bizim 3 şeridimizi gasp ediyor. Tramvay şehrin trafiğini öldürdü. Milletvekili olduğumuzda kaynak bulup Gaziantep’te bir an önce metro hattını gündeme getireceğiz” şeklinde konuştu.

SEÇENEK TANIMADAN SURİYE’YE GÖNDERMEMİZ LAZIM

Gaziantep’in bir diğer önemli sorununun; Suriyeli göçü olduğunu vurgulayan Atay, “Bir an önce savaşı bitirip, seçenek tanımadan Suriye’ye göndermemiz lazım. Barış ortamını sağlamak için ve savaşın bitmesi için Türkiye elinden geleni yapmalı. Devlet politikası olarak Suriye savaşı bitirilmeli. Gaziantep’te yaşayan Suriyeliler kendi memleketlerine yolcu edilmeli. Bir kısmı gitmek istemeyecek ve bu kişilere seçenek hakkı tanınmamalı. Gaziantep nüfusu bu kadar Suriyeliyi kaldırmıyor. Kültürler farklı, yaşam tarzları farklı, çalışma şekilleri farklı. Gaziantep’e adapte olmuş olan yüzde 10’luk üreten kesim var, onlara lafımız yok. Ama geriye kalan yüzde 90’ı Gaziantep ekonomisinin, sosyal yaşamın üzerine yük oldu. Bizim gençlerimiz orada savaşıyor, onlar burada parklarda” dedi.

GAZİANTEPSPOR’UN İTİBARINI İADE ETTİRECEĞİZ

Gaziantepspor’un küme düşmesine ilişkin şok açıklamalarda bulunan Atay, “Gaziantepspor göz göre göre küme düşürüldü. 5 sene önce Gaziantepspor 12 Milyon TL alacaklıyken şuanda 140 Milyon TL borçlu. Bunun hesabının yargı önünde sorulması lazım. Sorulmuyorsa da meclise gidince bunu takipçisi olacağız. Gaziantepspor’un çalınan paralarını iade ettirip, Gaziantepspor’un itibarını da iade ettireceğiz. Çalınan paraları geri alırsak Gaziantepspor’un sorunu kalmaz. Göztepe spor Kulübü’nün yüzde kaçını Mustafa Kızıl aldı? Hala bunun hesabını soramıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

13.06.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin