GAZİANTEP’TE YENİ YASAKLAR

GAZİANTEP’TE YENİ YASAKLAR

DURAKLARDA DA SİGARA İÇİLMESİ YASAKLANDI

ANTRENMANLAR DURDURULDU

Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Davut Gül başkanlığında toplanarak yeni kararlar aldı. Vaka sayılarında yaşanan artışın ardından kurulda Gaziantep için yeni yasaklar gündeme geldi. Kurul kararıyla otobüs duraklarında sigara içilmesi yasaklandı, spor antrenmanları durduruldu.

Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından geçtiğimiz günlerde vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda yeme- içme ve sigara içme yasağı gelmişti. Bu yasağın devamı olarak Gaziantep Valisi Davut Gül, Hıfzıssıhha Kurulu tarafından vatandaşların yoğun olarak bulunduğu toplu taşıma araçlarının durakları gibi alanlarda da sigara içme yasağının getirildiğini duyurdu. Kurul kararında, “06.11.2020 tarih ve 2020/100 no’lu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararının 2 nci maddesine ek olarak; Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirilmesine, karar verilmiştir” denildi.

ANTRENMANLARA 1 AY ARA

 Korona virüse karşı alınan tedbirlerde spor faaliyetleri de nasibini aldı.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl ve İlçe Spor Merkezleri ve alt yapı antrenmanları(müsabakası olan branşlar hariç) salgının yayılım hızını azaltmak maksadıyla 1 ay süreyle durduruldu. Konuya ilişkin kararda, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl ve İlçe Spor Merkezleri ve alt yapı antrenmanları(müsabakası olan branşlar hariç) salgının yayılım hızını azaltmak maksadıyla 1 ay süreyle durdurulmasına, Yukarıda belirtilen tedbirlere ve alınan karara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği,  aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususuna, Katılanların oybirliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi. (NEVRE DUMAN)

 

16.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin