‘GAZİRAY NİZİP’E KADAR UZATILMALI’

‘GAZİRAY NİZİP’E KADAR UZATILMALI’

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu basın mensupları ile gündeme ilişkin görüşmek adına bir araya geldi. Hocaoğlu, açıklamasında, Gaziray projesinin Nizip’e kadar uzatılması gerektiğini vurgulayarak, “Gaziray Projesi için emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, kent adına büyük bir ihtiyaçtı. Fakat bu ağ keşke metro ağına dönüştürülebilse. Gaziray Projesi’nin Nizip’e kadar uzatılmasını talep ediyoruz” dedi.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, düzenlediği toplantıda basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hocaoğlu, toplantıda; parti kongre sürecini, Gaziray’ın Nizip’e kadar uzatılması gerektiğini ve havalimanının yetersizliğini gündeme getirdi. Hocaoğlu, açıklamasında, “ Partimizin kuruluşundan bu zamana kadar Gaziantep teşkilatının kongre yapamaması büyük bir ayıptır. Hem iktidarı hedefliyoruz, Gaziantep’te birinci parti olacağız diyoruz ama kongremizi yapamayan bir iliz.  Görevi aldığım ilk gün hukuken mümkün olan en yakın tarihte kongre yapacağımı belirtmiştim. İYİ Parti Genel Merkezi kongre tarihinin başlangıcını tüm iller için 1 Şubat 2020 tarihi olarak belirledi ve ilk kongre tarihini Gaziantep’e verdi. 1 Şubat’tan önce kongre yapacak olsaydık olağanüstü kongre olacaktı. Biz verdiğimiz ilk sözü tuttuk. Tüm ilçelerin kongre tarihi belirlendi. İlimiz kongresi ise 12 Nisan 2020 tarihinde yapılacak. İl kongremizi Şubat sonunda yapmayı düşünüyorduk fakat Araban ve Islahiye ilçelerimizin kongresini Mart ayında yaptığımız için il kongremiz için de 12 Nisan tarihini belirledik” dedi.

PARTİMİZDEN İSTİFA EDİN

Partileri aleyhine konuşanların olduğuna değinen Hocaoğlu, “Partimiz aleyhine kendilerini İYİ Partili olarak atfedip genel merkez ve genel başkan adına konuşanlar var. Biz bu kişileri ihraç etmedik, disipline de sevk etmedik. Bu kişileri muhatap almıyoruz. Bu kişilerin onurlu ve şerefli davranmasını ve istifa etmelerini istiyoruz. Asker delege denmesi kadar aşağılayıcı bir cümle yok. İYİ Parti’ye gönül veren herkes 30-40 yıllık başka partilerden bir ideal uğruna kopup geldiler. En bilinçli seçmen, en bilinçli seçmen İYİ Parti’dedir. Bizim her delegemiz ve her seçmenimiz partimizde her göreve layıktır. Biz aday çokluğundan mutlu oluruz” ifadelerine yer verdi.

‘BİRLİKTE ÇALIŞALIM’

Gaziantep’in bütün partileri ve milletvekilleri ile birlikte çalışmak istediklerini belirten Hocaoğlu, “Gaziantep’te 14 milletvekili var, 14’üyle beraber çalışmaya hazırız. Çünkü hepsi Gaziantep milletvekili, hepsinin amacı Gaziantep’e hizmet etmek. Bizim de amacımız şehre hizmet etmek, bu sebeple birlikte çalışabiliriz. Şimdiye kadar birlikte çalışma teklifi gelmedi. Valimizi ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Cuma gününden itibaren de tüm ilçelerde ilçe başkanlarımla birlikte kaymakam, emniyet müdürleri ve belediye başkanlarını ziyaret edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘GAZİRAY NİZİP’E KADAR UZATILMALI’

Gaziray Projesi’nin Nizip’e kadar uzatılmasının ilçeye büyük katkıları olacağını belirten Hocaoğlu, “Gaziray Projesi için emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, kent adına büyük bir ihtiyaçtı. Fakat bu ağ keşke metro ağına dönüştürülebilse. Gaziray Projesi’nin Nizip’e kadar uzatılmasını talep ediyoruz. Nizip Gaziantep’in en gelişmiş ilçesiydi, sanayide üretim, tarım merkeziydi. Nizip şuan köy konumuna dönüşüyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Milletvekili Ali Şahin Belediye Başkanı Mehmet Sarı Nizipli. Gaziray’ı Nizip’e ulaştırın. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den de istirham ediyorum, bunun çalışmalarını yapsınlar. Gaziray Nizip’e kadar uzatılırsa, Nizip Gaziantep’in merkez ilçelerinden biri olur. Her yıl onlarca insan Nizip – Gaziantep arasında trafik kazasında can veriyor” ifadelerine yer verildi.

‘HAVALİMANI SORUNUMUZ VAR’

Gaziantep’in havalimanının yetersiz geldiğini aktaran Hocaoğlu, “Biz bunu sorun olarak görüyoruz. Gaziantep Milletvekilleri Gaziantep Hava limanına VİP ten giriş çıkış yaptıkları için sorunları göremiyorlar.  Ancak Gaziantepliler havalimanında aracını bırakacak otopark bulamıyor. Bulursa da fahiş ücret ödüyor. Hava alanı çok yoğun ve şehre oranla küçük kalıyor. Uçak sefer sayısını az buluyoruz. Gaziantepliler ucuz uçak bileti bulamıyor, pahalı uçmak zorunda kalmamalıyız. Eğer 14 milletvekili, bizim milletvekilimiz İmam Hüseyin Filiz de dâhil olmak üzere, Gaziray sorununu çözemiyorlarsa bu büyük bir sorundur. Gerçekleşirse tebrik ederiz. Bizi iyi olan her şeyin arkasında olacağız” dedi.  (NEVRE SARAÇ)

 

 

4.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin