GELECEĞE YATIRIM

GELECEĞE YATIRIM

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 100 gün içerisinde atılacak adımlar açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 günlük programı içerisinde Jandarma Taktik İHA Bölge Komutanlığı’nın Gaziantep’te kurulması yer aldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan sınır güvenliğinin sağlanacağı bu proje için, “İHA’larda ve SİHA’larda Türkiye şuanda Dünya lideri durumunda ve bu dünya lideri olduğu konuma Gaziantep’i de dahil edilebilmesi bizim için çok büyük bir kazanç. Gaziantep büyük bir sanayi şehri ve bu sanayi şehrinin gerek askeri alanda, gerek teknik alanlarda da güçlenmesi hem ülkemiz açısından hem de Gaziantep’imiz açısından geleceğe yatırımdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 günlük programı Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklandı. 100 günlük program içerisinde Gaziantep’e kurulması kesinleşen Jandarma Taktik İHA Bölge Komutanlığı da yer aldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Jandarma Taktik İHA Bölge Komutanlığı, Gaziantep’te kurulacak. Cumhurbaşkanımızın 100 günlük programı açıkladı. Bu durum hem bölgemizin güvenliği, hem bölgemizdeki istihdam, hem bölgemizdeki yatırım Gaziantep’e büyük katkı sağlayan bir adım. Öncelikle Gaziantep’imize hayırlı olsun. İHA’larda ve SİHA’larda Türkiye şuanda Dünya lideri durumunda ve bu dünya lideri olduğu konuma Gaziantep’i de dahil edilebilmesi bizim için çok büyük bir kazanç. Gaziantep büyük bir sanayi şehri ve bu sanayi şehrinin yanı sıra gerek askeri alanda, gerek teknik alanlarda da güçlenmesi hem ülkemiz açısından hem de Gaziantep’imiz açısından geleceğe yatırımdır. Bu yatırımı diğer adımlar da takip edecek” dedi.

GAZİANTEP ÖNCELİKLİ İL OLMAYA DEVAM EDECEK

 Gaziantep’in yatırımlarına değinen Erdoğan, “Şehir hastanemizde çok yakın sürede inşallah faaliyete geçecek, bitime doğru gidiyor kaba inşaatları tamamlandı. Bildiğiniz teknik ve gibi ince çalışmalara geçilecek. Abdülkadir Yüksel Hastanemizin şuan da çalışmaları da bitme noktasına geldi. Yakında hem Perilikaya, Çıksorut ve o bölgenin tamamına hitap edecek bir noktaya geliyor. Oğuzeli bölgesi olsun, diğer köylerimiz olsun, şehir merkezimiz olsun burada ciddi bir şekilde faydalanacaklar. Bilindiği gibi yine havalimanının, yeni ihalesi bitmişti. Burada da çalışmalar başladı. Gaziantep, sayılı havalimanları arasına girecek. Şehrimizin ulaşımla ilgili de büyük bir meselesi demir yollarını biliyorsunuz hem hızlı trenle, hem de havalimanlarıyla birlikte artacak. Gaziantep bu yatırımlarda çok kazançlı bir şehir. Eğitimde öğretmen atamasında, aslan payını Gaziantep aldı. Yani Gaziantep’in eğitimde dillendirilen, geri kalma meselesini çözecek adımlar her yıl artarak atıldı. Şimdi bir noksanlık kalmayınca, teknik desteklerle birlikte eğitimde de söz sahibi olacağız. Sağlıkta, eğitimde, emniyette de yine atamalarda olsun, yine bu İHA’lar meselesinde olsun adımlar atıldı. Yani topyekün bir kalkınma ve büyüme seferberliği diye biliriz bunun adına. Gaziantep, projelerde öncelikli bir il olmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi. 

 

6.08.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin