‘GELECEK, İHTİYAÇTAN DOĞDU’

‘GELECEK, İHTİYAÇTAN DOĞDU’

Gelecek Partisi Gaziantep teşkilatı Şahinbey İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Kurucu İl Başkanı Bekir Öztekin, “Herkes adam mı var, nereye gidelim alternatif yok, diyorsa işte size adam gibi adam, işte size parti. Biz Gelecek Partisi olarak 2001’deki gibi ihtiyaçtan dolayı doğduk” dedi.

Gelecek Partisi Gaziantep teşkilatı, kentte yürüttükleri çalışmalara ilişkin basın mensupları ile toplantı düzenledi. Toplantıya Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Bekir Öztekin, Şahinbey İlçe Başkanı Yaşar Yapar, Şehitkamil İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Nizip İlçe Başkanı Mehmet Danaoğlu ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Bekir Öztekin, partilerinin bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıktığına dikkat çekerek, “Herkes adam mı var, nereye gidelim alternatif yok, diyorsa işte size adam gibi adam. İşte size parti. Biz Gelecek Partisi olarak 2001’deki gibi ihtiyaçtan dolayı çıktık. Rant hesabı yaparak ortaya çıkmış bir harekat değiliz. Memleket zor durumda biz de kendimizi ortaya koyduk. Bizim kellemiz kıymetli değil. Kellesi kıymetli olanlar devlete talip olmamalıdır” dedi.

BİZ HUKUK DEVLETİ İSTİYORUZ

Öztekin, “Bugünlerde konuşmak çok zor ama biz konuşacağız. Hırsızlara, haksızlık yapanlara rağmen konuşacağız. Ülkede hak hukuk adalet kalmamış. Biz kanun devleti değil, hukuk devleti istiyoruz. Gelecek Partisi hakkın, hukukun yanında yer alacak her zaman. Ülkede çeteler, mafyalar boy boy atıyor. Fırıl fırıl dönüyor. Bir zamanlar mevcut iktidar, ‘biz, mafya ve çetelerle mücadele edeceğiz’ diyordu. Şimdi her yerde çete ve mafya üyeleri geziyor. Hukukun olmadığı yerde çar çakal, mafya ve çeteler gezer. Biz hukuk devleti istiyoruz” dedi.

TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARI TAMAM

Öztekin, “İç tüzük gereği üç ilçe kongresinin tamamlanmasının ardından İl Kongresini gerçekleştirebiliyorsunuz. Biz de 5 ilçe kongremizi tamamladık ve 3 Ekim tarihinde İl Kongremizi yapacağımızı ilan ettik. Süreç içerisinde teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Sonrasında ise Gaziantep Valisi Davut Gül ile görüşmek üzere randevu talebinde bulunduk. Aradan geçen süreçte bizlere bir yanıt verilmedi. Randevu talebimize yanıt gelmemesi garip bir durum. Sayın Valimiz ile görüşmek, kentimizin sorunlarını aktarmak istememiz gayet normal. Umuyoruz ki en yakın zamanda bir geri dönüş olur” dedi.

MEMLEKETE HİZMET EDECEĞİZ

Gelecek Partisi Şahinbey İlçe Başkanı Yaşar Yapar, toplantıda yaptığı konuşmada, “Şahinbey İlçe Başkanlığı için birinci olağan kongremizi gerçekleştirdik. Kongrede, partililerimizin oylarıyla bu göreve seçildim. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, bu memlekete hizmet edeceğiz. Ülkemiz, sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Tarım, hayvancılık bitmiş, esnafımız zor durumda, vatandaşlarımızın tamamı ekonomik sıkıntılar içerisindeler. Bizlere verilen bu ulvi görevi alarak, çalışmalarımıza start vermiş olduk. Şahinbey İlçe Yönetimi olarak, kentimize hizmet edeceğiz. Yıllardan bu yana Şahinbey Bölgesi’nde ne bir milletvekili ne de bir belediye başkanı çıktı. Biz bunu yıkacağız ve Şahinbey İlçesi’nden belediye başkanı ve milletvekili çıkarmak için çalışacağız. Memlekete hizmet etmek adına koşturacağız” dedi. (NEVRE SARAÇ)

18.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin