GENÇ İŞADAMINDAN BÜYÜK BAŞARI

GENÇ İŞADAMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Gaziantepli işadamı Murat Yavuz, çocuk yaşta baba mesleği olan ticarette başarısını tescilliyor. Yavuz, kurduğu MY Şirketler Grubu ile hem üretim yapıyor hem de dünya pazarına hükmediyor. Bünyesindeki şirketler aracılığıyla pamuk, kuruyemiş, kozmetik ve temizlik ürünleri ihracatı gerçekleştiren işadamı Yavuz, son olarak Kuzey Irak’ta fabrika açmaya hazırlanıyor.

Gaziantepli iş adamı Murat Yavuz, okul çağlarında babasından öğrendiği ticarette başarı merdivenlerini hızla tırmanıyor. 18 yaşını doldurduktan hemen sonra kurduğu MY Şirketler Grubu bünyesindeki şirketleri ile üretimini yaptığı pamuk başta olmak üzere, kuruyemiş, kuru meyve, kozmetik ve temizlik ürünlerini dünya pazarına sunuyor. Başarı hikayesini gazetemize anlatan Yavuz, “Küçük yaştan beri baba mesleğim olan ticarete ilgim vardı. Ticari merakım sayesinde 18 yaşını doldurduğumda Me-Se İthalat İhracat Şirketi’ni kurdum. Yurtdışına boru ihaleleriyle başladığımız yolculukta Kuzey Irak en büyük pazarımız oldu” dedi.

ÜRETİMDEN SATIŞA BÜTÜN İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Bünyelerinde kurdukları Kardelen Pamuk şirketine ilişkin bilgiler veren işadamı Yavuz, “2002 yılında Kardelen Pamuk firmasını da bünyemize kattık. Pamuğu ham haliyle yani telef olarak alıyoruz ve bir çok yıkama, kaynatma, fırın, kurutma işleminden sonra taraklama denilen bölümden de geçirip paketlemeye alıyoruz. Firmamızın pazar alanı dış piyasadan oluşuyor. Kuzey Irak ve Azerbaycan başta olmak üzere Amerika, Küba, İspanya, Gürcistan, Afrika, Rusya, Senegal pazarlarına çalışıyoruz. Bütün ülkelerden talepler alıyoruz. Kardelen Pamuk, yüksek kaliteli ürünümüz” ifadelerine yer verdi.

150’YE YAKIN ÇALIŞANA İSTİHDAM SAĞLIYOR

Dış piyasada her geçen gün gücüne güç katan işadamı Yavuz, taleplere yetişmek için 7/24 çalıştıklarını aktararak, “Anlaşmalarımızı gerçekleştirerek, ürünlerimizi pazara ulaştırıyoruz. Kuzey Irak’ta önümüzdeki haftalarda yeni bir fabrikamız faaliyete geçecek. Orta Doğu bölgesinin taleplere ve siparişlere daha hızlı yetişebilmek adına fabrikamızı kurmaya karar verdik. 150‘ye yakın personele istihdam sağlıyoruz. Badem, kabak çekirdeği, fındık, kuru meyve, kuruyemişte en büyük pazarımız Kuzey Irak” dedi.

TALEBE GÖRE HER KALİTE ÜRETİM

Dış pazarın talebine cevap verebilmek adına farklı kaliteleri üretmek adına Yılmaz Global Hidrofil Pamuk Şirketi’ni kurduklarını belirten işadamı Yavuz, “2019 yılında kurduğumuz Yılmaz Global Hidrofil Pamuk ile farklı kalitede ürün üretiyoruz. Bütün üretim aşamalarını yürüttüğümüz ürünlerimizi, müşterilerimizin talep ettiği kalitede sunuyoruz. Çalıştığımız ülkelerde, pamukların kullanılacağı yere göre farklı kalite ürünler talep ediliyor, biz de ürettiğimiz ürünlerle talepleri karşılıyoruz. Dünya Temizlik ve Hijyen Ürünleri firmasının Gaziantep bayisiyiz. Genellikle Azerbaycan, Rusya, Kuzey Irak, Senegal’e sağlık ve temizlik ürünleri ihraç ediyoruz. Kardelen Kozmetik Şirketimiz 2002 yılında kuruldu, faaliyette değildi fakat bu yıl kozmetik sektörüne de adım atmak amacıyla firmamız yeniden faaliyete girdi. Bayilikler alıyoruz, ürünlerin dış pazara açılmasını sağlıyoruz” diye ekledi.

PAZARI TANIYIN, DÜRÜST OLUN

Dış pazara yönelmek isteyen iş insanlarına çağrıda bulunan işadamı Yavuz, “Gaziantepli girişimcidir, üretkendir. Ben de çok küçük yaşlardan bu yana okuldan kalan zamanlarımı ticaretle geçirdim. Önce mesleğimi elime aldım, işimi kurdum, ardından okudum. Dış pazara yönelmek isteyen iş insanlarımızın yapması gereken en önemli şey, pazarı tanımalarıdır. Dürüstçe yapılan her işin başarı getireceğine inanıyorum. Piyasada gördüğümüz her ürün açığını, üretmeye ve piyasaya sürmeye çalıştık. Pazarlara tercih ettikleri ürünleri, talep ettikleri kalitede sunduk. Ticaretteki güven bağı çok önemli. Güven bağı kurulduğu zaman piyasaya hükmetmek için de adım atılmış oluyor” dedi. (NEVRE SARAÇ)

28.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin