GENÇLER ALTIN ALMIYOR

GENÇLER ALTIN ALMIYOR

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, gençlerin yatırım amaçlı altın satın almadığına dikkat çekerek, “ Gençlerimiz altın yerine elektronik cihaz satın alıyorlar. Tasarruf ve yatırım yapmayı bilmiyorlar. Altın yıllar geçtikçe değerlenir, elektronik cihazlar değer kaybeder” dedi.

 ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan diplomatik gerginlik altın fiyatlarına da yansıdı. Altının gram fiyatı 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Çeyrek altının 240 TL’den satışa çıkarıldığını belirten Gaziantep Kuyumcular ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sedat Özdinç, altın fiyatlarının artmasında Türkiye’nin bir etkisi olmadığını, ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerginliğin fiyatlara yansıdığını belirtti. Genç neslin yatırım konusunda savurgan olduğunu belirten Özdinç, Gençlerimiz altın yerine elektronik cihaz satın alıyorlar. Tasarruf ve yatırım yapmayı bilmiyorlar. Elektronik cihazlardan vazgeçmeliler. Hiçbir genç kendisine hediye altın alındığı zaman mutlu olmuyor, fakat fiyatı çok yüksek olan bir cep telefonu alındığında mutlu oluyor. Pahalı cep telefonunun 1 yıl sonra modeli eskiyor, altın alınsa 1 yıl sonra üstüne para getirisi olacak. Fakat kıyafete, cep telefonuna, kuaföre çok fazla para harcıyorlar. Altın değerlenir, elektronik cihaz değer kaybeder

 

UZUN VADEDE YATIRIM

 Altının yatırımcılara uzun vadede kazanç sağladığını belirten Özdinç, “ Altın alınacaksa uzun dönemde alınmalı. Her ay az az altın alınabilir. Vatandaşlarımız çocuklarının doğum gününde, yılbaşında normal hediyeler yerine çeyrek altın alsalar, çocukları 20 yaşına geldiğinde evlenme paraları çıkıyor. Fakat altın yerine pahalı elektronik aletler tercih ediliyor” dedi. 

10.08.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin