GÖKSU'DAN GÜMÜŞ MADALYA

GÖKSU'DAN GÜMÜŞ MADALYA

 İspanya’nın Tarragona kentinde yalpan  18.Akdeniz Oyunlarında Gaziantepli milli jimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı  yer hareketinde gümüş madalya kazandı. Göksu, Akdeniz Oyunlarında jimnastik branşında  madalya kazanan ilk ve tek bayan jimnastikçi olmayı sürdürüyor.

 

 İspanya’nın Tarragona kentinde devam eden 18. Akdeniz Oyunlarında Gaziantepli milli jimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı  yer hareketinde gümüş madalya kazandı.

2009 yılında da  italya'nın Pescara kentinde düzenlenen 16. Akdeniz Oyunlar'ında denge aletinde gümüş madalya kazanan Göksu Üçtaş Şanlı, Akdeniz Oyunlarında jimnastik branşında  madalya kazanan ilk ve tek bayan jimnastikçi olmayı sürdürüyor.

2009  Pescera ve 2018 yılnda Tarragona katıldığı Akdeniz oyunlarından madalya ile dönen Göksu Üçtaş Şanlı,  önümüzdeki günlerde  Mersinde düzenlenecek olan Artistik Cimnastik World Challenge kupasındada ülkemizi temsil edecek

Jimnastik branşında 2012 Londra olimpiyatlarına katılarak   olimpiyatlara katılan ilk jimnastikçi olan Göksu Üçtaş, bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası jimnastik yarışmalarda 100 e yakın madalya kazandı.

5 yaşında Gaziantep’te başladığı jimnastik sporunda ülkemize ilkleri yaşatan Göksu Üçtaş Şanlı, 2020 yılında yapılacak Tokyo olimpiyatlarına ikinci kez katılıp madalya almak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

27.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin