GÖZYAŞI VE DUALARLA UĞURLANDI

GÖZYAŞI VE DUALARLA UĞURLANDI

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep Milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Abdülkadir Yüksel’in cenazesi Ankara’da düzenlenen törenle memleketi Şanlıurfa’ya uğurlandı. Ölümüyle başta Gaziantep olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğan Yüksel, Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde gözyaşı ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

 

Ankara'da geçirdiği ani bir kalp krizi neticesinde kaldırıldığı Güven Hastanesi’nde yaşama gözlerini yuman AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, memleketi Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı. Ölümü ile Şanlıurfa ve seçim bölgesi Gaziantep'teki sevenlerini yasa boğan Yüksel, Birecik İlçesi'nde doğdu. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitiren Yüksel, 10 yıl boyunca Birecik Belediye Başkanlığı yaptı. Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Yüksel, evli ve 3 çocuk babasıydı.

 

TBMM’DE TÖREN DÜZENLENDİ

 

Milletvekili Abdulkadir Yüksel için TBMM’de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanvekilleri, Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM İdare Amirleri, TBMM Grup Başkanvekilleri, TBMM eski Başkanları, milletvekilleri ve ailesi katıldı.

 

BİRECİK’TE TOPRAĞA VERİLDİ

 

Milletvekili Yüksel için Mecliste yapılan töreninin ardından çenazesi memleketi Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine getirildi. Yüksel’in naaşı burada kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenaze törenine, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan yardımcıları Mehmet Şimşek ve Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, Şamil Tayyar, Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Canan Candemir Çelik, Mehmet Erdoğan, Şanlıurfa Ak Parti milletvekilleri, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Gaziantep Milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Yüksel'in ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

SON PAYLAŞIMI BAŞBAKAN OLDU

 

Bu arada Milletvekili Yüksel'in sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşım, Başbakan Binali Yıldırım'ın canlı yayınında söylediği sözler oldu. Yüksel, söz konusu paylaşımda Başbakan Yıldırım’ın "Makam ve mevkiler milletimizin bize emanetidir. En güzel makam aziz milletimizin gönlünde kurduğunuz makamdır, gerisi boştur" ifadelerine yer vermişti. 

 

                                                                                                     

26.09.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin