GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KIZILAY

GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KIZILAY

Türk Kızılayı Gaziantep’te 50 gönüllünün büyük desteği ve Şahinbey Belediyesi işbirliğiyle Kızılay Şahinbey Şubesi açıldı. Şube açılışında konuşan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay şubelerimizin arasında tatlı bir yarış vardır. Her şubemizin de bir karnesi vardır. O karnelerdeki notlar çerçevesinde bir sıralama yaparız. O tatlı yarışta da hayrı arttırmaya gayret ederiz” dedi.

Türk Kızılayı, Gaziantep’te 50 gönüllünün desteğini arkasına alarak, Şahinbey Belediyesi işbirliğinde ‘Kızılay Şahinbey Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa AK Parti Gaziantep Milletvekilli Derya Bakbak, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise "Kızılay şubelerimizin arasında tatlı bir yarış vardır. Her şubemizin de bir karnesi vardır. O karnelerdeki notlar çerçevesinde bir sıralama yaparız. O tatlı yarışta da hayrı arttırmaya gayret ederiz. 150 yıllık bir kurumun Şahinbey'de bayrağının dalgalandırılmasında vesile olan değerli başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz" dedi.

3 M FORMÜLÜ

Türk Kızılayı Şahinbey Şube Başkanı Sait Şahin, yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek, "Dünya üzerinde kurulmuş ve hüküm süren uygarlıklara baktığımızda üç M diye formülize edilen bir olgu görülmektedir. Yani her medeniyetin kendine özgü bir mimarisi, musikisi ve mutfağı vardır. Osmanlı medeniyetine baktığımızda bu üç M’nin yanında muavenet (yardımlaşma) düsturunun olduğunu da görmekteyiz. Bu minvalde Gaziantep bir Ensar şehridir. Bu hizmette emeği geçenlerinde Ensar vazifesini yerine getirdiğini düşünüyorum. Şahinbey İlçemizin 906 bin fazla nüfusu var ve 300 bin Suriyeli kardeşlerimiz burada yaşıyor. 7 yıldır da bu kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi de yapıyoruz. Bunun içinde Gaziantep'teki tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

GÖNÜLLÜLER VAR OLSUN!

Kızılay Şahinbey Şubesi'nin açılmasına vesile olan 50 gönüllü şu isimlerden oluştu; Başkan Sait Sahin, Başkan Yardımcısı Ali Aytek, Üyeler; Basri Can, Mustafa Yıldırım, İsa Kuru, Şakir Aktar, Hayriye Özmantar, Orhan Kızılaslan, Muhammet Ali Şahin, Yaşar Yavuz, Ömer Yılmazer, Şeyma Gökçek, Adem İlik, Abdullah Aksu, Yusuf Erdoğan, İbrahim Bal, Mustafa Kemal Tötemişoğlu, Abdulkadir Boztepe, Mahmut Erkol, Ahmet Dinçoğlu, Nebi Kaplan, Enver Sağlam, Dr.Ahmet Tan, Ali Murat Karahan, Abdurrezak Hani, Şevket Karan, Hüseyin Çimen, Salim Özkara, İbrahim Aytek, Burhan Gündüz, Ahmet Korkutata, Ahmet Türközden, Halil Karafak, Gönül Acar, Muhammed Fatih Çelik, Sedat Arıkan, Hamit Yıldız, M.Tevfik Gülsoy, Ahmet Gök, Hilmi Sertkaya, Alibey Çetin, M.Emin İnce, M.Emin Aslan, Abdurahman Karakaş, İbrahim Şimşekkaya, İbrahim Polat, Musa Boztepe, Yusuf Demircan, İsmail Yavuz, Salih Tatar isimlerinden oluşuyor. (METİN AYBEY)

 

10.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin