GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

KAAN PROJESİ İLE ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, EMNİYETİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

İçişleri Bakanlığı himayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Genel Kolluk-Özel Güvenlik İş Birliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN) hayata geçiriliyor. Gaziantep’te İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek koordinasyonunda uygulanacak KAAN Projesi ile hastaneler, havalimanları, belediyeler, AVM’ler, toplu taşıma araçları ve parklar başta olmak üzere birçok kamusal alanda görevli binlerce özel güvenlik görevlisi, emniyetin gücüne güç katacak.

İçişleri Bakanlığı himayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Genel Kolluk-Özel Güvenlik İş Birliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN) Mart ayı itibariyle 81 ilde uygulanmaya başlıyor. Gaziantep’te İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek koordinatörlüğünde uygulanacak proje öncesinde hem emniyet personellerine hem de özel güvenlik görevlilerine eğitimler verildi. İlk olarak kamuya açık alanlarda uygulanacak olan KAAN Projesi ile özel güvenlik görevlileri, karşılaştıkları ve gördükleri olumsuz durum ve olayları özel bir program sayesinde emniyet güçlerine en hızlı şekilde bildirecek. En yakın emniyet ekipleri, olay yerine ulaştığında doğru bilgiyi özel güvenlik görevlilerinden alabilecek. Emniyet ekiplerinin özel güvenlik görevlileri sayesinde her noktaya ulaşabileceği proje ile vatandaşa daha huzurlu alanlar temin edilebilecek.

2 MART’TA GAZİANTEP’TE UYGULANACAK

Gaziantep’te görev yapan yaklaşık 6 bin polisin yanı sıra bin 215 özel güvenlik görevlisi ve 763 kolluk kuvveti projeye destek verecek. Özel güvenlik görevlilerinin emniyete duyduğu aidiyet duygusunu da pekiştirecek olan proje 2 Mart itibariyle Gaziantep’te resmen başlayacak.

HALKIN YOĞUN OLDUĞU ALANLARDA UYGULANACAK

İlk olarak halkın yoğun olduğu hastaneler, havalimanları, belediyeler, AVM’ler, toplu taşıma araçları ve parklarda uygulanacak olan proje ile emniyet ve özel güvenlik işbirliğinde suçun olmadan önlenmesi amaçlanıyor. Meydana gelen suça ise en hızlı müdahale yönteminin KAAN projesi ile olacağı düşünülüyor.

EMNİYET-ÖZEL GÜVENLİK OMUZ OMUZA

Özel güvenlik görevlileri, proje ile birlikte sadece görev alanları ve görev zamanlarında değil 7/24 gördükleri olumsuzlukları emniyet güçlerine bildirecek. Önümüzdeki günlerde uygulamaya geçilecek olan bir yazılım programı ile doğru bilgiler en hızlı şekilde emniyet güçlerine iletilmiş olacak. Proje ile birlikte emniyet güçleri ile özel güvenlik görevlileri iç içe, omuz omuza hizmet verecek. (NEVRE SARAÇ)

26.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin