GÜNDEM GAZİANTEP’İN SAĞLIĞI

GÜNDEM GAZİANTEP’İN SAĞLIĞI

MİLLETVEKİLİ ATAY GAZİANTEP’İN SAĞLIK SORUNLARI İÇİN SÖZ ALDI

MHP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkan Vekili Sermet Atay, Sağlık Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçesine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz aldı. Milletvekili Atay, Gaziantep Şehir Hastanesi'nin tamamlanmamasını ve Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başhekim ataması yapılmamasını gündeme getirdi.

Temeli 2013 yılında atılmasına rağmen henüz bitirilemeyen Şehir Hastanesi inşaatına ve Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim atamalarına ilişkin MHP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkan Vekili Sermet Atay açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçe görüşmelerinde söz alan Milletvekili Atay, bakanlık bürokratlarına kentin sorunlarını dile getirdi.

YATAK PROBLEMİ YAŞAYABİLİRİZ

Yapımı henüz tamamlanmayan Şehir Hastanesi için Milletvekili Atay, yaptığı konuşmada, "Gaziantep'te artık yılan hikâyesine dönen 2013 yılından beri yapımı devam eden bir şehir hastanemiz var. Bu şehir hastanemiz 2020 yılı gelmesine rağmen -aynı zamanda başlayan birçok şehir hastanesi bitmesine rağmen- çeşitli problemlerle bitirilememiştir. Türkiye'de korona virüs vakaları her gün artmaktadır. Bu bağlamda şehrim olan Gaziantep'te de korona virüs vakaları çok yoğun bir artış göstermiştir. Mevsimsel koşullar gün geçtikçe ağırlaşmaktadır, bu durumda zannederim ileriki günlerde Gaziantep'te yatak problemimiz ve yoğun bakım problemimiz beraberinde gelecektir. Pandemi sürecinde büyük fedakârlık gösteren tüm sağlık çalışanlarına, tüm Bakanlık yetkililerine müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Malum, Türkiye'de korona virüs vakaları her gün artmaktadır. Bu bağlamda şehrim olan Gaziantep'te de korona virüs vakaları çok yoğun bir artış göstermiştir. Mevsimsel koşullar gün geçtikçe ağırlaşmaktadır, bu durumda zannederim ileriki günlerde Gaziantep'te yatak problemimiz ve yoğun bakım problemimiz beraberinde gelecektir" ifadelerine yer verdi.

BAŞHEKİM HALEN ATANMADI

Geçtiğimiz günlerde sağlık alanında beklenen atamaların gerçekleşmesiyle hastane başhekimleri ve sağlık personelleri yeni görevlerine başlamışlardı. Beklenen atamalar arasında yer alan Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim ve sağlık personelleri için bir atama henüz gerçekleşmedi. Atamaya ilişkin Milletvekili Atay, "Malumunuz olduğu üzere Gaziantep'e yeni bir Sağlık Müdürümüz atanmıştır. Her gelen sağlık müdürü kendi ekibiyle beraber gelmektedir. Bu Sağlık Müdürümüz de genç ve başarılı biridir, kendi ekibini oluşturmuş ve 180 kişilik listeyi onaylanması için Sağlık Bakanlığına göndermiştir. Sağlık Bakanlığına gönderilen bu 180 kişilik liste içerisinde 140 kişi onaylanmış, 40 kişi henüz onaylanmamıştır. Listede onaylanmayanların büyük kısmını Gaziantep'in en büyük hastanesi olan Dr. Ersin Aslan Devlet Hastanesi personeli oluşturmaktadır. Dr. Ersin Aslan Devlet Hastanesinin görev yapan Başhekimi istifa etmiş durumdadır, istifa ettiğinde yerine gelecek arkadaş henüz göreve başlamamıştır. Gaziantep'in en büyük hastanesi konumunda olan Ersin Arslan Devlet Hastanesine bir başhekim atanmamış olması ve sözleşmesi yenilenecek olan idari personelin sözleşmesinin yenilenmemiş olması Gaziantep'te bir zafiyet yaratmaktadır. Biz bu bağlamda Sayın Bakanım, özellikle Ersin Arslan Devlet Hastanesi açısından bu atamaların, bu sözleşmelerinin bir an önce yenilenmesini sizden arz ediyoruz" dedi. (ASLI EMEKTAR)

19.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin