HASTALIK AKRABADAN BULAŞIYOR!

HASTALIK AKRABADAN BULAŞIYOR!

Dünyaya yayılan korona virüs salgını sebebiyle Türkiye genelinde birçok işletme geçici olarak kapatılmış, yeni normal hayata geçiş ile birlikte şartlar dahilinde hizmete başlamıştı. Gaziantep Valisi Davut Gül, hizmete başlayan işletmelerde uyulması gereken kuralları vurguladı. Aşı bulunana kadar eski düzene dönüşün mümkün olmadığını vurgulayan Vali Gül, “Hastalık genellikle akraba, arkadaş vb. kişilerden bulaşıyor” dedi.

Korona virüs salgını sebebiyle hizmetlerine ara veren düğün salonları 1 Temmuz itibariyle yeniden açılıyor. Gaziantep’te düğün sezonlarının en büyük sorunu korna, konvoy, havai fişek, abarth egzoz kullanımıyla oluşan gürültü kirliliğine karşı Vali Davut Gül uyardı. Vali Gül, “Gaziantep’te, sebebi ne olursa olsun korna, konvoy, havai fişek, abarth egzoz vb. her türlü görsel ve gürültü kirliliği yapanlara istisnasız cezai işlem uygulanmaktadır. Kent güvenlik sisteminizin kameralarından her gün düzenli olarak takip edilmektedir” dedi.

PERSONELLERE TELLİ MASKE VERİLECEK

Kent genelinde maske kullanımının zorunlu olduğuna vurgu yapan Vali Gül, “Gaziantep’te maskesiz yolcu alan toplu taşıma araçlarına rutin cezalara ilaveten 7 gün trafikten men cezası uygulanacaktır. İş yerlerinin kendi personellerine verdikleri maskelerin; standart telli cerrahi maske olması kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verdi.

GELİN-DAMAT DANS EDEBİLİR

Açılan işletmelerde birçok kısıtlamanın halen sürdüğünü vurgulayan Vali Gül, “Kahvehanelerde oyun vb. aktiviteler henüz başlamayacak. Türkiye genelinde de bu kısıtlama devam ediyor. Yeni Normal hayatta aşı bulunana kadar hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yapılması gereken; maskemizi nizami olarak takmak, herkesten 1.5 m uzak durmak, elleri sık sık yıkamak. Sosyal mesafe, temizlik ve maske birlikte olmadan virüsten korunma ihtimalimiz yok. Düğünler dahil, bütün etkinliklerde sosyal mesafeyi koruyamayacağımız hiç bir faaliyete müsaade edemeyiz. Hastalık genellikle akraba, arkadaş vb. kişilerden bulaşıyor. Gelin-damat dans edebilir” dedi. (NEVRE SARAÇ)

28.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin