HATAY’DA GAZİANTEP’İ GURURLANDIRDI

HATAY’DA GAZİANTEP’İ GURURLANDIRDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 9. Genel Kurulu’nu gerçekleştiren Hatay Şubesinde görev Gaziantepli Abdullah Bozatlı’ya devredildi. Gaziantep’in yetiştirdiği ve şehrini gururlandıran Bozatlı, “MÜSİAD çok köklü bir kuruluştur, kuruluşundan bu yana sürekli büyüyerek ülke ekonomisine ciddi anlamda yarar sağlamaktadır. Sadece ekonomik değil iş ahlakı yönde de öncülük etmektedir. Bu güzide kuruluşta görev yapmaktan gurur duyuyorum. Sayın Fatih Tosyalı’ya da İskenderun Belediye Başkanı adaylığı sürecinde başarılar diliyor. Her zaman yanında olacağımızı vurgulamak istiyorum” dedi.

 

 Engin dünya görüşü, derin entelektüel birikimi ve yüksek enerjisiyle iş yaşamında sürekli yenilenmeyi ilke edinen, araştırma ve geliştirmeye büyük pay ayıran ve teknoloji ağırlıklı yatırım kararları alan işadamı Abdullah Bozatlı’nın MÜSİAD Hatay Şube Başkanlığı’na seçilmesi MÜSİAD’da ve iş dünyasında memnuniyetle karşılandı. MÜSİAD Hatay Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu Gala yemeğine, Genel Başkan Abdurrahman Kaan, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kilis Valisi Recep Soytürk, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, MÜSİAD Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, STK’lar, işadamları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Tek liste ile gidilen Genel Kurulda açık oylama usulü ile Abdullah Bozatlı başkanlığa getirildi. MÜSİAD’ın yeni başkanı Abdullah Bozatlı konuşmasında, “MÜSİAD çok köklü bir kuruluştur, kuruluşundan bu yana sürekli büyüyerek ülke ekonomisine ciddi anlamda yarar sağlamaktadır. Sadece ekonomik değil iş ahlakı yönde de öncülük etmektedir. Bu güzide kuruluşta görev yapmaktan gurur duyuyorum. Sayın Fatih Tosyalı’ya da İskenderun Belediye Başkanı adaylığı sürecinde başarılar diliyor. Her zaman yanında olacağımızı vurgulamak istiyorum. Fatih Bey’le İskenderun kazanacak” dedi. MÜSİAD Hatay Şube Başkanlığı görevine veda eden M. Fatih Tosyalı ise, “Şube faaliyetlerimize başlayalı 12 yıl gibi bir süre olmasına rağmen tüzüğümüzde belirtilen misyonumuzdan aldığımız enerji ve oluşturduğumuz sinerji ile hedeflenen Vizyonumuz doğrultusunda, başarılı ve önemli birçok organizasyona, çalışmaya birlikte imza atmanın haklı gurur ve hazzını sizlerle beraber yaşıyoruz. Görev aşkıyla çalıştığımız 4 Genel Başkanımızla birlikte, ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunduk. MÜSİAD’ı 29 yıl önce kuran ve bir araya gelip ülkenin geleceğine yönelik çalışmalar yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

ONURLUYUM

AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ise yaptığı konuşmasında “MÜSİAD güçlü bir hareketin topluluğudur. 15 Temmuz’da dimdik ayakta durarak ülkesinin ve milletinin yanında olmuştur. Bende MÜSİAD’ın bir üyesi olduğumda o an onurlandığım günlerden birisidir. Hep birlikte güçlü bir millet olarak vatanımıza ve milletimize faydalı hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Ben bu genel kurulun ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini canı gönülden diliyorum” dedi. Hatay Valisi Rahmi Doğan ise “Hatay’ın daha da gelişmesi, ilerlemesi için bizimle birlikte düşünen, çalışan, dertlenen iş adamlarımızla bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” dedi.

GENEL BAŞKAN KAAN PLAKET VERDİ

MÜSİAD Hatay Yönetim Kuruluna hem gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilimize yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür ettiğini belirterek sözlerini noktaladı. Konuşmaların ardından, yapmış olduğu başarılı hizmetlerden dolayı MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından Fatih Tosyalı’ya plaket takdim edildi. MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı ise Genel Başkan Abdurrahman Kaan’a plaket verirken, DEİK Başkanı Nail Olpak’a da plaket takdimi yapıldı. Düzenlenen görkemli Gala programı, yeni üyelere rozetler takılması ve görevinde 10. Yılı dolduranlara plaketlerin sunumu ile sona erdi. Abdullah Bozatlı başkanlığındaki MÜSİAD Hatay Şube yeni yönetimi şu isimlerden oluştu :Ali Özyurt, Mehmet Şükrü Baysal, Erdem Ünlüçetinkaya, Nuri Günal, Yasin Keleş, Kerem Kök, Atıf Ceritbinmez, Baran Özbalık ve Süleyman Alıcı. Denetim Kurulu’na ise, Halit Arslan, Besime Kireççi ve Gülperi Avcı getirildi. (METİN AYBEY)

22.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin