HESABINI SORACAĞIZ

HESABINI SORACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hakkında çıkan istifa iddialarına bu kez belediye meclisinden cevap verdi. Şahin; “Şahsım ile alakalı bir takım spekülasyonlar, algı operasyonları yapılıyor. Bir yetkili üzerinden koca bir şehrin kaderi ile oynanmaya çalışıldığı bir zaman dilimi yaşıyoruz. Suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ekim ayı dönem toplantısının 1. Birleşimi yapıldı. Belediye meclis salonunda yapılan toplantıya başkanlık yapan Şahin, geçtiğimiz hafta hakkında çıkan istifa iddialarına sert sözlerle yanıt verdi.

 

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

 

Belediye Meclisinde konuşan Şahin; “Şahsım ile alakalı bir takım spekülasyonlar, algı operasyonları yapılıyor. Bir yetkili üzerinden koca bir şehrin kaderi ile oynanmaya çalışıldığı bir zaman dilimi yaşıyoruz” diyen Şahin, hakkında yapılan istifa iddialarına karşı hukuk yoluna başvuracağını ifade ederek, “Kötülüğe kötülük, fitneye fitne, tefrikaya daha büyük tefrika yapma bir yol ve yöntem değildir. Bu bize yakışmaz. Bu benim misyonuma, partimin misyonuna, benim bu dünyadaki beklentilerime yakışmaz. Suç duyurusunda bulunacağız. Bu konunun takibini yapacağız” dedi.  

 

“ŞEHRİN LEHİNE SAĞLAM DURUŞ”

 

Şahin sözlerinin devamında, “Bu şehir çok stratejik, bu şehir önemli bir şehir. Bu şehir ile ilgili algı operasyonları yaptıkları zaman bölge ve ülke ile ilgili emellerine çok daha kolay ulaşacaklar. Bizim yapacağımız şey daha çok iş ve proje üretmek, daha çok çalışmak ve safları sıklaştırmak. Eğer bizim bir hatamız varsa eksik bilgidendir. Ama bana hangi partimizden hangi kardeşimizden hangi STK’mızdan ne tür bir bilgi geldiyse sonuna kadar dinleyip şehrin lehine çok sağlam bir şekilde bu duruşu gösterdik, göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“GAZİANTEP BÖLGEYE ÖRNEK”

 

Yapılan tüm görüşmelerde Gaziantep’i örnek olarak gösterdiklerinin altını çizen Şahin, “Gaziantep’i Belediyecilikte ve meclis çalışmalarından örnek olarak gösteriyoruz. Kim örnek almak istiyorsa ‘Gaziantep’e bakıyoruz’ diyorlar. Bizim duruşumuz budur. Ama yerelin kendi içinde bir takım farklı hesapları var. Kurumu itibarsızlaştırmak üzerine bir takım çalışmalar yapılıyorsa siz de buna müsaade etmeyin diyorlar” şeklinde konuştu. 

 

“KAYBEDEN BU ŞEHİR OLUR”

 

Sözlerinin devamında, “Bu şehrin kaderiyle kimsenin oynamasına izin vermeyelim” diyen Şahin, “Bir olalım beraber olalım. Safları sıklaştıralım. Diri olalım. Bu konuda bu meclisin çalışmalarına güveniyorum. Bu meclisteki her bir kardeşimizin yüreğindeki Gaziantep aşkına güveniyorum. Hakka ve halka rağmen birileri bu şehrin kaderi üzerine bir takım oyunlar oynuyorsa buna da müsaade edemeyiz. Buna bu meclis, bu takım müsaade etmez. Fitnenin dedikodununum kazananı yok. Kaybeden bu şehir olur. Çok hassas bir dönemden geçiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Öte yandan meclis toplantısında görüşülen 46 maddeden 1’i oy birliği ile kabul edilirken 41 madde İmar Komisyonuna, 4 madde de Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edildi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 2. Birleşim toplantısının, 12 Ekim Cuma günü, saat  13:00’te yapılması kararlaştırıldı.  

 

 

 

10.10.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin