HTC One A9 ile iPhone 6s Karşı Karşıya

HTC One A9 ile iPhone 6s Karşı Karşıya

HTC'nin yeni orta ve üst seviye akıllı telefonu One A9, bakalım iPhone 6s karşısında ne kadar başarılı. İşte beklenen HTC One A9 ve iPhone 6s karşılaştırması.

HTC'nin yeni orta ve üst segment akıllı telefonu One A9, kısa süre önce tanıtıldı. Güçlü özellikler sunan HTC One A9, bazı özellikleri ile zayıf görünmesine karşın, bazı özellikleri ile de amiral gemisi modellerle yarışacak güçte.

Özellikle kamera ve ses deneyiminde büyük gelişmelerin olduğu HTC One A9, iPhone 6 ve 6s benzeri tasarımıyla da dikkat çekiyor. Peki, iPhone 6skarşısında HTC One A9 ne kadar başarılı bir telefon? İşte cevabı.

 

İşte iPhone 6s ile HTC One A9 karşılaştırması

İlk olarak tasarımından başladığımızda her iki telefon da benzer tek parça metal kasalar sunuyorlar. Yine ekran dayanıklılığı ve kalınlık özellikleriyle de benzer olan HTC One A9 ve iPhone 6s, aynı ağırlıktalar.

Tasarım özelliklerini detaylandırırsak HTC One A9, 7.3 mm kalınlık, 143gram ağırlık, iPhone 6s ise 7.1 mm kalınlık ile 143 gram ağırlık özelliklerini sunuyor.

 

HTC One A9 vs iPhone 6s - Ekran

Ekrana geldiğimizde HTC One A9'da 5.0 inç Full HD AMOLED ekran, 441 ppi piksel yoğunluğu, iPhone 6s'te ise 4.7 inç 750x1334 piksel HD IPS LCDekran ve 326 ppi piksel yoğunluğu özellikleri bulunuyor.

 

HTC One A9 vs iPhone 6s - Kamera

Çözünürlük tarafında birbirine yakın 13 Megapiksel ve 12 Megapikselçözünürlükte f/2.0 kameralara yer verilen HTC One A9 ve iPhone 6smodellerinin birbirine yakın kalitede fotoğraflar yakalayacağı tahmin edilse de kesin bir şey söylemek, şimdilik güç. Ancak 4K video çekme özelliği ileiPhone 6s'in öne çıktığı söylenebilir.

Kamera özelliklerine detaylandırırsak HTC One A9, 13 Megapiksel arka kamera, 4 Ultrapiksel ön kamera, OiS, otomatik odaklama, çift LED flaş,Full HD video özelliklerini sunarken, iPhone 6s 12 Megapiksel arka kamera,5 Megapiksel ön kamera, OiS, otomatik odaklama, çift LED flaş ve 4K videoözelliklerine sahip.

17.11.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin