İHRACATÇILAR ÇİLEDEN ÇIKTI

İHRACATÇILAR ÇİLEDEN ÇIKTI

HIRSIZLARLA BAŞ EDEMEYİNCE YOLU TIRLARLA TRAFİĞE KAPATTILAR

Türkiye ihracatında büyük bir paya sahip olan Gaziantep’te serbest bölge lojistik firmaları hırsızlarla baş edemeyince tırlarla yol kapattı. Lojistik firmaları, yaşanan hırsızlık olaylarına tepki göstermek amacıyla bölge girişini trafiğe kapatarak yetkililere seslendi. Türkiye’nin önemli ihracat merkezlerinden biri olan Gaziantep’te, ihracatçı firmaların yaşadığı bu sıkıntı pes dedirtti.

Türkiye’nin önemli ihracat merkezlerinden biri olan Gaziantep’te ihracatçıların hırsızlara karşı savaşı pes dedirtti. Serbest bölgeye araçlarını bırakan lojistik firmaları hırsızların gözdesi olunca çareyi tırlarla yol kapatmakta aradı. Araçlarının ekipmanlarından mazotlarına kadar hırsızların alıp götürdüğü lojistik firmalarının yetkilileri, bölgede güvenlik kamerası eksikliği olduğunu vurguladı.  Lojistik Firması Yetkilisi Ahmet Acar, şimdiye kadar yaşadıkları hırsızlık olaylarına ilişkin, “ 5 tane aracımızın 15 bin TL değerinde abs beyni dediğimiz fren sisteminin tamamını oluşturan mekanizma çalındı. Tırlarımızın içerisindeki mazotlar çalındı. Mazotlar çalındığı dönemde çekicileri de alıp götürmeye başladık, emniyetimizi kendimiz sağlamaya çalıştık. İstetmeler, Bin Euroluk merdivenler, çalınmaya başladı. Parça parça arabalarımızın önemli mekanizmalarını çaldılar. Benim aracımın içerisinden bu bölgedeyken 300 kilogram fıstık çalındı. Bu bölgede bulunan en kötü arabanın üzerinde 100 Bin Dolarlık mal var. yaşanan olaylara karşı tahammülümüz kalmadı” ifadelerine yer verdi.

ÇÖZÜM BEKLEYEN SIKINTILAR

İhracatçı firmaların yaşadıkları sıkıntılara değinen Acar, “Tuvalet sıkıntısı mevcut, kafeterya sorunu var. Bölgenin güvenlik kamerası sıkıntısı var. Bu bölgede yaşadığımız sıkıntılara çözüm arıyoruz. Bölgeye girdiğimizde park parası zaten ödüyoruz, fakat içeride tuvalete 2 TL, çaya 4 TL para ödüyoruz. Buna rağmen araçlarımızın ekipmanları ve yüklü olan mallarımız çalınıyor. Firmalarımızın ismi lekeleniyor. İhracat kenti Gaziantep’te ihracatçıların yaşadığı bu sıkıntılara bir an önce yetkililerin el atmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. İhracatçı firmalar, emniyet güçlerinin ikna etmesi ile bölge girişini trafiğe açtı. (NEVRE SARAÇ)

13.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin