İLK DEFA ŞİDDET UYGULAMIŞ…

İLK DEFA ŞİDDET UYGULAMIŞ…

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi 8 Şubat Mahallesi’nde kaldırımda oturan eşine çocuğunun gözleri önünde şiddet uygulayan koca E.Ç. çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Mağdur kadın ifadesinde evlendiklerinden beri ilk defa eşinden şiddet gördüğünü açıklayarak şikayetçi olmadı.

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi 8 Şubat Mahallesi’nde bir okulun önünde tartıştığı karısına şiddet uygulayan E.Ç., Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ile İstanbul emniyetinin ortak çalışması ile yakalanıp Gaziantep’e getirilmişti. Şiddet uygulayan koca E.Ç. mahkeme tarafından adli kontrol kararı uygulandı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle; “28/11/2019 tarihinde bir kısım sosyal medya hesapları ve internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde yayınlanan “Şehitkamil İlçesi, 8 Şubat Mahallesi Anadolu Lisesi” önünde meydana geldiği anlaşılan “Kadına sokak ortasında şiddet” başlıklı haberlerle ilgili derhal soruşturma işlemlerine başlanmış, kayıtlarda da bu yönde bir başvuru bulunmadığı, görüntülerin 3’üncü bir şahıs tarafından çekilerek paylaşıldığı anlaşılarak görüntülerde yer alan şahısların kimlik bilgileri tespit edilmiş ve temin edilmişlerdir. Soruşturma konusu olayın mağduru B.Ç şikayet ve delillerinin tespiti için 28/11/2019 tarihinde beyanı alınmış ifadesinde özetle; “Olayın 15/11/2019 tarihinde meydana geldiği, olay öncesi eşi ile ailevi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını, olay günü de aynı yönde tartışma çıktığını, tartışma sonrası çocuğunu da alarak evden ayrıldığını, eşinin peşinden gelerek özür dileyip eve dönmesi için ısrar ettiğini, kendisinin kabul etmediğini evlendiklerinden beri ilk defa 1 kez tekme ile vurup tokat attığını, tehdit ve hakarette bulunmadığını, eşinden şikayetçi olmadığını ve 6284 sayılı kanun kapsamında herhangi bir koruyucu tedbir talebi bulunmadığını beyan ettiği, sağlık kuruluşunda yaptırılan muayenesinde de aktif bir darp cebir izi tespit edilemediği görülmüştür.

Şüpheli şahıs E.Ç’nin de savunmasında mağdur ile benzer anlatımda bulunduğu, soruşturma safhasında sevk edildiği mahkemece hakkında adli kontrol kararı verildiği, soruşturmanın halen devam ettiği, Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

 

 

MAĞDUR KADIN CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

 

Şiddete maruz kalan mağdur kadın B.Ç. “O gün amcam gelirken onunda akrabaları geldi, içinde gençler de vardı, kendisi kıskandı, ‘aşağı in, yukarı çıkma’ dedi. 'Senin amcan neden gençleri toplayıp benim evime getiriyor' dedi. O şekilde tartışma baya uzadı. Evde tartıştık ben dışarı çıktım, o da peşimden geldi. ‘Yürü eve gidelim uzatma, özür dilerim’ dedi.  Ben de yok gelmeyeceğim İstanbul’a gideceğim dedim. Orada bana tekme tokat vurdu. Çocukların hepsi gelince ben tekrar eve gittim, sen bunu yaptın bir iki gün git aşağıda annenlerin evinde kal dedim. Sonra gelirsin dedim o da 'ben evime gelirim uzatma' dedi. Sen girersen ben giderim dedim. O gün çıktım, çıkarken kimliğimi de elimden aldı. ‘Gidiyorsan git’ dedi, üzerimdeki parayı aldı gitmeyeyim diye, ben yine babamları aradım, çıktım. Çocuklarımı istiyorum, boşanma davası açmadım ama açacağım. Korkmuyorum, şikayetçi değilim, Allah’ından bulsun. Aşırı kıskançlığı var, kıskançlığı artık böyle çok ileri. En yakın akrabasından bile kıskanır. Zaten görüntülerden önce ben dışarıda dövdüğünü ben aileme bile söylemedim. Tartıştık geldim dedim, dün görüntüler meydana çıkınca hepsi öğrendi. Niye söylemedin diye bana kızdılar, yanımda oldular. Hepsi arkandayız dediler, bana destek olurlarsa oturacak bir yer, çocuklarımız okutacak bir şeyim olursa çocuklarımla beraber yaşamak istiyorum. Sesleniyorum buradan bana yardımcı olmalarını istiyorum. Cumhurbaşkanımıza da sesleniyorum bana yardımcı olsunlar. Hep kıskançlık yüzünden dövüşüyorduk, sürekli oluyordu, seneler oluyor. Ben aileme duyurmadığım sürece sürüyordu. Keşke söyleseydim, belki böyle olmazdı” şeklinde konuştu. (TÜLAY KARA)

29.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin