İLKLERİN OKULUNDAN GELECEĞE ATILAN İLK ADIM

İLKLERİN OKULUNDAN GELECEĞE ATILAN İLK ADIM

Gaziantep’te yine bir ilke imza atan Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi STEM fuar düzenledi. Fuar il düzeyinde büyük ilgi gördü.

Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi STEM fuarına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, ARGE ekibi, Okul yöneticileri, fuar açılışına katılarak önemli bir çalışmayı Gaziantep’te ilk kez gerçekleştiren okul personeline teşekkür etti.

Mehmet Nurettin Horoz Lojistik Okul Müdürü Alper Tanrıöver, STEM alanında yapmış oldukları çalışmaları sergiledikleri bu fuarın Gaziantep’te bir ilk olduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti; STEM eğitimleri aldırdığımız Elektrik –Elektronik Alanı öğretmenlerimiz Eyup Esmek ve Hüseyin Toprak Bakanlığımızın STEM, ROBOTİK ve KODLAMA alanındaki çalışmalarını yakından takip inceleyip kendi müfredatlarına bu çalışmaları adapte ederek Gaziantep’i STEM, ROBOTİK ve KODLAMA eğitiminde Milli Eğitim Bakanlığın en etkin parçası haline getirdiler. Bu alandaki çalışmalarımıza gelecek yıl daha farklı çalışmalar ile devam edeceğiz.

Okulda açtıkları STEM, ROBOTİK ve KODLAMA kulübü ile Matematik ve Fen teknolojileri öğretmenleriyle yapılan iş birliği sayesinde öğrencilerde STEM farkındalığı yarattıklarını ve öğrencilere kazandırılmak istenen yeterliliklere daha hızlı ulaştıklarının belirten Elektrik –Elektronik Alanı Şefi Eyup Esmek sözlerine şöyle devam etti; çalışmalarımızda yaptığımız planlama kapsamında gelecek yıl Gaziantep te bir ilki gerçekleştirip okulumuz bünyesinde bir STEM,ROBOTİK ve KODLAMA atölyesi kuracağız ve bu atölye sayesinde hem öğrencilerimize hem farklı okulların öğrencilerine eğitim vereceğiz. Ayrıca bu eğitimi daha fazla çocuğumuza ulaştırmak adına kendi meslektaşlarımıza hizmet içi eğitim kapsamında çeşitli eğitimler vereceğiz.

STEM,ROBOTİK ve KODLAMA eğitiminin çocuklarda analitik düşünme, eleştirel düşünme, sanatsal düşünme, algoritmik düşünme gibi yetenekleri geliştirdiği için tüm dünyanın yakından takip edip uyguladığı bir eğitim yaklaşımı olduğunu dile getiren Elektrik –Elektronik Alanı öğretmeni Hüseyin Toprak sözlerini şöyle sürdürdü ; Amerika ve Avrupa bu eğitim yaklaşımına çok önem vermektedir. Özellikle İngiltere ve Amerika okul öncesindeki çocukları için bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi bilim insanlarının içinde bulundukları bir çalışma gurubu “bir çocuk Doktor veya Rock yıldızı olabilir ancak muhakkak bu eğitimi almalı” felsefesiyle çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar. (HABER MERKEZİ)

 

 

15.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin