İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ

İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ

BAŞHEKİM TÜRK: HASTANE SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA KERVANI YOLDA DİZEMEYİZ

25 Aralık Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak hizmet veren Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. 25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Emin Türk, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı önderliğinde hastanenin açılışına değin yoğun mesai harcadıklarını belirterek, “Hastanenin açılmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından cihaz ve personel desteği yapılıyor. Hastanedeki 16 poliklinik hastalar için açıldı. Günde 450-500 civarında hastanın tedavisi yapılıyor. Bu ayın sonuna kadar 50 yataklı dâhiliye servisi, 10 yataklı ikinci basamak yoğun bakım servisini açacağız. Mart ayı içerisinde Acil servisimiz de hizmete girecek” dedi.

25 Aralık Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak hizmet veren, 55 bin metrekare kapalı alana kurulu, 300 nitelikli yatak kapasitesi olarak toplam 6 bloktan oluşan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne ilişkin bazı yayın organları tarafından ortaya atılan iddiaları Başhekim Op. Dr. Mehmet Emin Türk yanıtladı. Yapımı tamamlanma aşamasında olan hastanenin modern yapıda olacağına değinen Başhekim Türk, “Perilikaya Devlet Hastanesi 300 yataklı, 55 bin metrekare kapalı alanı bulunan, modern bir hastane olarak yapıldı. Bu hastanenin açılmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından alet, cihaz ve personel desteği yapılıyor. Hastanedeki 16 poliklinik hastalar için açıldı. Günde 450-500 civarında hastanın tedavisi yapılıyor. Bu ayın sonuna kadar 50 yataklı dahiliye servisi, 10 yataklı ikinci basamak yoğun bakım servisini açacağız. Mart ayı içerisinde Acil servisimiz de hizmete girecek. Hastanenin mal alımı için ihaleler yapılıyor” dedi.

MODERN HASTANE BİNASI TAMAMLANDI

Hastane binasına ilişkin bilgiler veren Başhekim Türk, “Gaziantep son 10 senenin en güzel yağmurunu alıyor. Hastanenin tavanından su akıntıları olduğunu iddia edenler var. Öyle modern bir bina yapıldı ki, diğer hastanelerde su baskını olsa bile Perilikaya Devlet Hastanesi’nde olmaz. Binanın yapım aşaması son teknoloji ürünler kullanılarak modern bir şekilde tasarlandı. Hastanede tedavi amaçlı kullanılacak olan cihazlar son teknoloji cihazlar. Hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak adına İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı önderliğinde yoğun mesai harcıyoruz” şeklinde konuştu.

HASTANE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Perilikaya Devlet Hastanesi’nin Gaziantep’e ve Gazianteplilere yakışan bir hastane olduğunu kaydeden Başhekim Türk, “Aşama aşama Gaziantepli hemşerilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz.  Bakanlığımız, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, siyasilerimiz, belediye başkanlarımız hastaneye ilişkin çalışmalara destek veriyor. Perilikaya Devlet Hastanesi halk için yapılan, bir yerdir. Hastane binası, deyim yerindeyse elektronik ve modern cihazlarla donatılıyor ve kendi elektriğini kendi üretecek. Bir an önce açılmasını bizler de istiyoruz. Fakat ince eleyip sık dokumak zorundayız. Hastaneyi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunacağız. Hastane söz konusu olduğunda kervanı yolda dizemeyiz. Vatandaşlarımıza cihazları eksiksiz olan bir binada hizmet sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sağlıkta devrim yapıldığı böyle bir dönemde biz de vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini sunmaya çalışıyoruz” dedi. (NEVRE SARAÇ)

10.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin