İŞTE DESTEK İŞTE BAŞKAN!

İŞTE DESTEK İŞTE BAŞKAN!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında, yüzde 10 indirim uygulamalarına ilk geçen il Gaziantep oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odası, Gaziantep Ticaret Odası’nın ortak çalışmasıyla fatura ve hizmetlerde yüzde 10 indirime gidildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütün kurumlarımızla halkımıza sunduğumuz bütün hizmetlerde yüzde 10 indirime gönüllü olarak katılıyoruz. Bütün faturalarımızı yüzde 10 indiriyoruz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında, yüzde 10 indirimi uygulamaya başlayan ilk il Gaziantep oldu. Gaziantep, esnafı belediyesi tüccarı ile bir kez daha Türkiye’ye örnek oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârları Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve birçok oda başkanlıklarınca başlatılan çalışmayla kurumlar yüzde 10 indirime gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ekonomideki son duruma ilişkin yaptığı konuşmada, “Bir gecede dolarda yaşananları hep birlikte gördük. İlgili Bakanlıklarımız zayıf yönlerimizi kuvvetlendirme anlamında çalışmalar yaptı. Bir taraftan da bu durumu fırsatçılığa çeviren süreci de yönetmemiz gerekiyor. Bakanımızın başlatmış olduğu yapısal reformlar, yapılması gerekenler var. özellikle sebze ve meyve ile ilgili, hal yasası ile ilgili yapılması gerekenler var. Hükümetimiz ilgili bakanlıklarıyla koordinasyonu sağlıyor. Makro dengedeki 81 milyonu ilgilendiren alanda enflasyonla mücadelede, enflasyon canavarının dizginlendiği, makro dengelerin oturduğu noktada, sektör temsilcilerimizin ‘Ben de varım” demesi, yüzde 10 indirimi gönüllü bir şekilde uygulamaya geçmesi bizim için çok önemli. 81 İle ilk mesajı biz verelim, enflasyonla mücadelede biz de varız, gönüllüyüz. Bu mücadelede örnek olalım, lider olalım. Zor şartlarda üretim ve rekabet edildiğini biliyorum. Fakat duruş ve duygu çok önemli. Bugün kader birliği yaptığımızı gösteriyoruz. Büyük bir milletiz, büyük bir kahramanlık gösteriyoruz” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

“Bugün her şeyin para olmadığını ortaya koymak için buradayız” diyen Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biz de büyük şehir olarak bütün faturalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Vatandaşımıza dair yaptığımız bütün çalışmalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün kurumlarımızla halkımıza sunduğumuz bütün hizmetlerde yüzde 10 indirime gönüllü olarak katılıyoruz. Bütün faturalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Hepinize bu zor günde elinizi taşın altına koyduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Gazi şehre yakışan milletinin yanında dik durmaktır, biz de bugün bunu yapıyoruz. Enflasyonla mücadele yaptığımız zaman, milletin cebine dokunmadığımız zaman önümüzdeki engelleri kaldıracağız, insanımızın yaşamına dair bütün kolaylıkları sağlayacağız”. (NEVRE SARAÇ)

10.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin