İSTİHDAM MASAYA YATIRILDI

İSTİHDAM MASAYA YATIRILDI

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, kent genelinde yerleşik kurumsal firmaların insan kaynakları yöneticileri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin, “Devletimizin sağladığı teşvik imkanlarının işverenlerimiz lehine kullanılması ile Kalifiye işgücünün yetiştirilerek işverenlerimizin işletmelerine daha fazla nitelikli hizmet sunmaları hedeflenmektedir” dedi.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü tarafından, normalleşme döneminde yapılabilecek İstihdam ve Mesleki Eğitimlerin işgücü değerlendirmesini yapmak üzere, Gaziantep’te yerleşik kurumsal firmaların İnsan Kaynakları Yöneticileri ile İŞKUR İl Müdürlüğü toplantı salonunda toplantı düzenlendi. Toplantıda İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, Kısa Çalışma Ödeneğinin Çalışmaları, Ücretsiz İzin, İşsizlik Sigortası ve Nakit Ücret Desteğine yönelik İŞKUR’un çalışmaları hakkında da İnsan Kaynakları Yöneticilerine bilgi verdi.

İŞKUR; ESNAF VE SANAYİCİNİN YANINDA

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, “Temel hedefi istihdam olan İŞKUR’un esnaf ve sanayicinin yanında yer alıp, devletimizin sağladığı teşvik imkanlarının işverenlerimiz lehine kullanılması ile Kalifiye işgücünün yetiştirilerek işverenlerimizin işletmelerine daha fazla nitelikli hizmet sunmaları ve dolayısıyla işletmelerin, ilimizin ve ülkemizin üretimi ve ekonomisine daha fazla katkı sunmaları hedeflenmektedir” dedi.

ENGELLİ İSTİHDAMI ÇOK ÖNEMLİ

Engelli bireylerin istihdamına ilişkin bilgi veren Ekin, “Diğer taraftan, Engelli kotası açığı bulunan işverenlerimizin kotasını doldurup herhangi bir yaptırımla karşı karşıya kalmamaları adına en az yüzde 40 oranında Engelli sağlık raporu almış bireylerin istihdamlarının sağlanması dezavantajlı kesimlere yapılacak önemli ve o kadar da anlamlı iş yapılmış olacaktır” şeklinde konuştu.

TEDBİRLER EŞLİĞİNDE İŞYERİ ZİYARETLERİ YAPILIYOR

Korona virüs sebebiyle tedbirler alınarak ziyaretlerin gerçekleştirildiğini aktaran Ekin, “Pandemideki hassasiyeti de ön plana çıkararak İŞKUR ve sanayicinin maske-mesafe ve temizlik hususlarının da dikkate alınarak ziyaretlerin karşılıklı yapılması ile ilimizin iş gücüne yönelik değerlendirmelerin işinde uzman kişiler marifetiyle doğru işe doğru kişinin yönlendirilmesi ile özel politika gerektiren kesimlerin iş gücüne katılımının sağlanması hedefleniyor” dedi.

İŞ BİRLİKTELİKLERİ PEKİŞTİRİLDİ

Toplantıda; İş Kulübü Hizmetleri, Engelli Kotalarının Doldurulması, Kadın ve Genç İstihdamın Yapılması İle İşgücü Piyasası Değerlendirmesi yapılarak yapılabilecek istihdam ile nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve sanayicilerimizin İŞKUR iş birlikteliğini pekiştirmek amaç ve hedefi ile kamu ve özel sektörün aktörleri olarak ciddi ve anlamlı paylaşımlarda bulunuldu.

KURSLAR, İSTİHDAMI KALICI HALE GETİRİYOR

Firma yetkilileri konuşmalarında özetle, İstihdam etmek istedikleri işgücünün işte tutmalarının kendileri açısından zaman zaman zor olduğu, işe yerleştirilecek iş arayanların belli kurs programları sonrasında alınması halinde daha kalıcı ve verimli istihdam olacağını dile getirdiler. Karşılıklı iyi niyet ve temennilerle devam eden toplantı sonrasında karşılıklı ziyaret etkinliklerinin yapılması kararlaştırıldı. (NEVRE SARAÇ)

18.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin