KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI 2 KİLOMETRE KOŞTULAR

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI 2 KİLOMETRE KOŞTULAR

BM Kadın Birimi'nin (UN Women) her yıl düzenlediği ‘Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm’ kampanyası kapsamında 315 atlet 2 kmlik koşu yaptı.

Japon Hükümeti’nin mali desteği, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, kadına yönelik şiddete karşı dikkat çekmek amacıyla koşu düzenlendi. Her yaş grubundan 315 atletin katıldığı yarış sloganlar eşliğinde başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Şefi Cihan Ölmez, gazetemize yaptığı açıklamada, “Gaziantep’te kadına karşı şiddeti önlemek ve toplumun dikkatini çekmek adına Atletizm yarışması düzenlendi. Sporcular  ‘’Kadına Şiddet’ e Hayır” Pankartı açtılar.  Koşuya Minikler, Yıldız, Gençler tüm yaş grubunda sporcular ilgi gösterdi. Farklı spor dallarında yarışmalar devam ediyor.  Bayanlar arasında futbol müsabakası düzenleniyor. Etkinlikler cuma günü sona erecek” dedi.

Ölmez, toplumun ilgisinin kadına yönelik şiddete çekilmesinin önemine değinerek, “Bu tarz çalışmalar kadına şiddet açısından dikkat çekiyor.  BM Kadın Birimi’nin (UN Women) ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile kadına şiddetle mücadele için Gaziantepli 315 genç sporcu 3 bin metre koşusunda buluştu. Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlayan yarış, Gaziantep Kalesi'nin etrafında atılan tur ile son buldu. Kazananlara ödüllerini takdim ettik” şeklinde konuştu.

Projeye; Sivil toplum kuruluşları, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi de destek veriyor. (Tülay CANDAR)

 

 

 

 

28.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin