KALABALIK VAR, TEDBİR YOK

KALABALIK VAR, TEDBİR YOK

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, ülke geneli ve Gaziantep’te Covid-19 vaka sayıların pik yaptığı bu dönemde daha dikkatli olmaları için vatandaşlara çağrıda bulundu. Milletvekili Kaplan, kalabalık olarak çarşıları işaret etti.

CHP Gaziantep Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi İrfan Kaplan Gaziantep’teki vaka artışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Kaplan, PTT önünde oluşan kuyruğa değinerek, “Gaziantep’te PTT sırasına giren vatandaşların sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uymadığını basına yansıyan fotoğraflardan gördük. Ayrıca çarşı merkezinde çok büyük bir kalabalık var, tedbir yok. Vaka sayıları bu kadar artmışken vatandaşlarımızın daha tedbirli olmaları gerekiyor” dedi.

FUAR ALANINA SAHRA HASTANESİ YAPILMALI

Vaka artış oranını açıklayan Kaplan, “Gaziantep’te vaka sayısı yüzde 100 artış gösterdi. Ev gezmeleri, komşu gezmeleri, çarşı gezmeleri bunların hepsine bir süre son verilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarında ve çıkınca maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına eksiksiz uymaları gerekiyor. Aksi takdirde, şimdiden yüzde 80-90 dolu hastanelerin hizmet vermesi oldukça zor görünüyor. Zamandan tasarruf etmek ve acilen bir Sahra Hastanesinin oluşturulması için Fuar alanı en doğru yerdir. Sahra hastanesi kurulmazsa, bu gidişat Gaziantep’te sağlığın sınıfta kalacağını işaret ediyor. Acilen Sahra Hastanesi yapılmalıdır” dedi.

MASKEDE TSE ŞARTI

Milletvekili Kaplan, gelinen süreçte koruyucu özelliği olmayan merdiven altı üretilen maskelerin Gaziantep’te yaygın olduğunu belirterek, “Vaka sayıları pik yapmışken, aşı henüz vatandaşlarımıza ulaştırılmamışken; en önemli koruyucu olan maske denetimleri daha sıklıkla yapılmalıdır. Özellikle Türk Standartları Enstitüsü’nün belirlediği standartlarda üretilen maskelerin kullanılması için vatandaşlarımız bilinçlendirilmelidir. Vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymaları; zorunlu olmadıkça kalabalık yerlerde bulunmamaları için ricada bulunuyoruz. Vatandaşlarımız maske kullanımına dikkat etmeleri çok önemli. Özellikle maskelerini güvenilir yerlerden temin etmelerinde fayda var.  Tüm vatandaşlarımızın; hijyen, sosyal mesafe kurallarına uyarak, zorunlu olmadıkça toplu taşıma kullanmamaları için çağrıda bulunuyorum” dedi. (TÜLAY KARA)

 

27.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin