KAZANDIKLARIMIZI KAYBETMEYELİM!

KAZANDIKLARIMIZI KAYBETMEYELİM!

DİNAMİK DENETİM MODELİ İLE 7 BİN PERSONEL SAHADA

Gaziantep Valisi Davut Gül, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum müdürleri ile birlikte kontrollü normalleşme döneminde ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Ülke genelinde eş zamanlı yürütülen denetimlere ilişkin Vali Gül, vatandaşlara, “Rehavete kapılır, tedbirleri elden bırakırsak tüm kazanımlarımızı kaybederiz” dedi.

Kontrollü normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte ülke genelinde açılan işletmelere yönelik denetimler de başladı. Tüm gün süren denetimlere Gaziantep’te Vali Davut Gül liderlik etti. Kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum müdürleri ile kurum çalışanlarının da yer aldığı denetimlerde işletmeler, alışveriş notaları, restoran ve kafelerde bulunan çalışanlara maske ve mesafe kuralları anlatıldı, hijyene dikkat çekildi. Denetimlere Ali Nadi Ünler Bulvarı’ndan başlayan Vali Gül, “Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kontrollü normalleşme kararı alındı. Bununla birlikte İçişleri Bakanımızın talimatıyla ülke genelinde denetimler başladı. Bu dinamik denetim modeliyle Gaziantep’te 7 bin kişi sahada denetimde. İsteğimiz bu sürecin sürdürülebilir olması ve sarı kategoriden maviye geçişin sağlamak. Rehavete kapılır, tedbirleri elden bırakırsak tüm kazanımlarımızı kaybederiz. Bu sebeple her bir vatandaşımıza tedbirleri tek tek anlatacağız” ifadelerine yer verdi.

İŞÇİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

OSB işçi servislerinde denetim gerçekleştiren Vali Davut Gül, işçilere “Bugün Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığımızın denetimleri var. Bizler de kaymakamlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte denetime çıktık. Sizlerden istirhamımız yolculuk sırasında maskenizi mutlaka ağzınızı burnunuzu kapatacak şekilde kullanmanız. Çenede olan maskenin hiçbir faydası yok. Çenede maske görüldüğünde sivil ekiplerimiz tespit ediyor, şoförle ilgili işlem yapıyor. Bu açıdan hem birbirinizi uyarın hem de şoförün uyarılarını dikkate alın” dedi. (NEVRE DUMAN)

4.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin