KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Hatay’da geçtiğimiz hafta yaşanan orman yangınına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım eli uzatmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Hatay'daki yangına ve yangının söndürülmesinde emeği geçenlere değindi. Konuşmasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e de teşekkür eden Kılıçdaroğlu, " Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etmeliyiz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etmeliyiz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etmeliyiz, Osmaniye ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlarına da orman yangının söndürülmesine katkı verdikleri için teşekkür etmeliyiz. Belediye bizden olur ya da olmaz ama yangının söndürülmesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne katkı veriyorsa ona teşekkür etmek her şeyden önce bir insanlık görevidir” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMALARA DESTEK VERMİŞTİ

Hatay’da 9 Ekim tarihinde başlayan ve Belen, İskenderun, Arsuz ilçelerinde etkili olan yangın 400 hektarlık alana yayılmış; 7 daire, 11 müstakil ev, 14 iş yeri, 8 fabrika, 4 araç, 3 depo, 35 arı kovanı ve 70 vatandaş yangından etkilenmişti. Yangın söndürme çalışmalarına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri de katılarak destek vermişti. (ASLI EMEKTAR)

20.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin