KÜSGET’TE BÜYÜK YANGIN

KÜSGET’TE BÜYÜK YANGIN

18 itfaiye aracı ve 70 itfaiye görevlisi seferber oldu

Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde bulunan boya fabrikasında yangın çıktı. Yangın kısa sürede civar fabrikalara da yayıldı. Yangın 18 itfaiye aracı ve 70 itfaiye görevlisinin uğraşları sonucu kontrol altına alındı.

Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (KÜSGET)’te çıkan yangın esnafı korkuttu. Boya fabrikasında başlayan, civar fabrikalara da yayılan yangın güçlükle kontrol altına alındı.  Can kaybı ve yaralının olmadığı yangını söndürmek için, 18 itfaiye aracı ve 70 itfaiye görevlisi seferber oldu. Bir yandan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, diğer yandan da yangının yayılmaması için önlem aldı. Soğutma çalışmalarının uzun süre devam ettiği fabrikada yangının çıkış sebebi ile ilgili araştırmalar sürüyor. Yangın anında fabrikanın boş olması ise can kaybını önledi.

İLK MÜDAHALE ESNAFTAN

  Fabrikada çıkan yangın ile ilgili konuşan esnaf Adem Toprak, "Yangının nasıl çıktığı konusunda bilgimiz yok. Sabah saatlerinde sesleri duyup karşıya fabrikaya bakınca alevleri gördük. Biz esnaf olarak iş yerlerimizdeki yangın tüpleri ile ilk müdahaleyi yaptık. Daha sonra da itfaiye ekipleri gelerek yangını söndürdü. Yangın sırasında fabrikada sadece 1 kişi vardı. Onun dışında kimse yoktu. O kişi de dışarıda kapının önünde oturuyordu, içeride değildi" diye konuştu.   (TÜLAY KARA)

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin