LİSELİ GENÇLER SPORDA ŞAMPİYONLUKLARINI İLAN EDİYOR

LİSELİ GENÇLER SPORDA ŞAMPİYONLUKLARINI İLAN EDİYOR

Gaziantep’in en köklü liselerinden olan Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, sporda aldıkları şampiyonluklarla takdir topluyor. Öğrenciler, hem derslerinde başarı gösteriyor hem de spor yaparak sağlıklı bir geleceğe kavuşuyor. Lisenin Beden Eğitimi Öğretmeni Gülşah Urbaş, öğrencilerinin spordaki başarılarının hevesli ve istekli olmalarıyla ilgili olduğunu belirterek, “Şuanda 65 tane lisanslı öğrencimiz var. Belge problemi çıkan öğrencilerimiz de lisanslarını aldıklarında sayı 76’ya yükselecek. Öğrencilerimizin sisteme kayıt olabilmesi için çalışmaları yürütüyoruz. Atletizm alanında 15’e yakın kız öğrencimiz mevcut. Seneye kız öğrencilerimize güreş branşı açmayı planlıyoruz” dedi.

Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, derslerde ürettikleri proje ve ürünlerin yanı sıra sporda elde ettikleri başarılarla şampiyonluklarını ilan etmeyi sürdürüyor. Okul Müdürü H. Hüseyin Özbey, öğrencileri Spor Şehri Gaziantep Projesi ile spora daha çok teşvik ettiklerini belirterek, “Valimiz önderliğinde başlayan Spor Şehri Gaziantep Projesi’ni önder alarak öğrencilerimizi hocalarımızın desteğiyle spora yönlendirdik. Spor ile gençlerimizin birçok kötü alışkanlardan uzak, temiz bir hayatı olmasını amaçlıyoruz” dedi. Sporcu öğrencilerin başarısının mimarı Beden Eğitimi Öğretmeni Gülşah Urbaş, “Öğrencilerimiz sporu çok seviyorlar, Futsal müsabakalarımız var. Sporda bu kadar başarılı olmamızın sebepleri arasında hem müdürümüzün desteği, hem öğrencilerimizin istekli olmaları yer alıyor” dedi.

GÜREŞTE BÜYÜK BAŞARI

Beden Eğitimi Öğretmeni Urbaş, derece yapan öğrencileri açıklayarak, “Okulumuz özellikle güreş branşında hem aktif olarak çalışıyor hem de çocuklarımız çalışmaları neticesinde dereceler yapıyor. Gaziantep’te yapılan son güreş müsabakalarında 1.,2. ve 3. Lisemizden   çıktı. 85 kiloda Gaziantep 1.si Ahmet Tatar, 77 kiloda Gaziantep 1.si Abdulkadir Çelik, 67 kiloda Gaziantep 2.si Abdulkadir Çelik oldu. Serbest güreşte 85 kiloda Yusuf Polat Gaziantep 1.si, 125 kiloda Ahmet Görgülü Gaziantep 1.si, 75 kiloda Ahmet Demirhan Tekin Gaziantep 1.si, 79 kiloda Gaziantep 3.sü Numan Kara,70 kiloda Gaziantep 3.sü Yusuf Polat oldu. Dövüş sporlarında kız öğrencilerimiz var. Tekvandoda kırmızı-siyah kuşakta İnci Şeker Gaziantep 2.si ve Bölge 3.sü oldu. Henüz 9.sınıfta olan öğrencimiz ileriki sınıflarda daha büyük başarılara imza atacak” şeklinde konuştu.

DOLU DOLU EĞİTİM HAYATI

Öğrencilerin hem derslerini hem stajlarını hem de spor yaşamını bir arada yürüttüklerini belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Gülşah Urbaş, “Öğrencilerimiz ve müdürümüz ile birlikte, güçlenerek sporda daha büyük başarılar elde etmek istiyoruz. Güreşçi öğrencilerimizin çoğu haftanın 2 günü staja okul dışına gidiyorlar. Derse geldikleri dönemde antrenmanlarını da sürdürüyorlar. Dolu dolu bir eğitim hayatı geçiriyorlar. Müdürümüz Hüseyin Özbey göreve geldiği günden bu yana maddi manevi desteğini alarak başarıları elde edebildik. Müdürümüz sayesinde daha istekli oluyoruz, iş olarak bakmayıp zevk alarak çalışıyoruz” dedi.

KIZLARA GÜREŞ TAKIMI KURULACAK

Urbaş, başarılı çalışmaların devamını sağlayacaklarını belirterek, “Şuanda 65 tane lisanslı öğrencimiz var. Belge problemi çıkan öğrencilerimiz de lisanslarını aldıklarında sayı 76’ya yükselecek. Öğrencilerimizin sisteme kayıt olabilmesi için çalışmaları yürütüyoruz. Atletizm alanında 15’e yakın kız öğrencimiz mevcut. Seneye kız öğrencilerimize güreş branşı açmayı planlıyoruz. Antrenör Ahmet Aydınlık’tan güreş alanında büyük destek alıyoruz.  Okulumuzdan mezun olan sporcu öğrencilerimizin meslek olarak bu işi yapmalarını önemsiyorum. Öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmenliği, polislik ve askerliğe büyük ilgi duyuyorlar. Bu 3 mesleğin de temeli zaten spordan geçiyor. İlk etapta meslek hayatlarına katkımız olması amacındayım. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara yönelmesinin önüne sporla engel koyabiliyoruz. Bu yıl spor yapmayan öğrencilerimiz, sporcu öğrencileri görerek spora yöneliyorlar. Öğrencilerimizin enerjilerini doğru yere harcadık. Hedeflerimize yavaş yavaş ulaşıyoruz.  Kız öğrencilerimizin erkek öğrencilerimize oranla sporun bütün dallarında daha aktif olmasını istiyoruz. Kız öğrencilerin kendilerini göstermeye ve meslek sahibi olmalarına daha çok ihtiyacı var” ifadelerine yer verdi. (NEVRE SARAÇ)

7.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin