MADDE BAĞIMLILIĞINA SAHADA KAMPANYA

MADDE BAĞIMLILIĞINA SAHADA KAMPANYA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında, belirlenen 15 mahallede madde bağımlılığı ve önleyici faaliyetler konusunda bilgi verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin önderliğinde başlayan kampanya ile bağımlılık çalışmaları vatandaşın ayağına götürüldü.

Büyükşehir Belediyesi önderliğinde madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında Yeşilay Cemiyeti arasında protokol imzalandı. Belirlenen 20 mahalle muhtarına ve 15 mahallede yaşayan  3 bin 457 vatandaşa madde bağımlılığı ve önleyici faaliyetler anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in; ‘’Bağımlılık ile ilgili çalışmaları halkın ayağına götüreceğiz’’ söylemi ile başlayan kampanyaya Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, Emniyet müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yeşilay Cemiyeti destek verdi. Kampanya kapsamında 20 mahallenin muhtarına bağımlılık ve önleyici faaliyetler ile ilgili bilgilendirme çalışması yapılırken toplam 10 bin broşür dağıtıldı. 15 mahallede ve 8 GASMEK kursunda verilen bilgiler ışığında 3 bin 457 vatandaşa madde bağımlılığı anlatıldı.

İL GENELİNDE DEVAM EDECEK

Kampanyaya ek olarak Yeşilay Cemiyeti tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik bağımlılık ile ilgili “Eğitici Eğitimi” verildi. Yapılan ön çalışmalarının tamamlanması neticesinde vatandaşlara yönelik mahalle eğitimleri tamamlandı. Öncelikli risk grubunda olan 15 pilot mahalle başta olmak üzere, madde bağımlılığı ile ilgili yapılan farkındalık ve mücadele eğitimleri tüm il genelinde yaygınlaştırılarak devam edecek. 

12.07.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin