MAHRUKATÇILARIN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

MAHRUKATÇILARIN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

Türkiye’de yayılan korona virüs salgınına ilişkin alınan tedbirlere ek olarak Gaziantep Mahrukatçılar Odası çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “Odamızın resmi çalışma saatleri içinde bulunduğumuz durum dolayısıyla 09.00 ile 15.30 arasına alınmıştır“ dedi.

Dünya genelinde yayılan korona virüs salgının ardından Gaziantep Mahrukatçılar Odası da tedbirleri artırdı. Virüsle mücadele kapsamında tedbirleri sıklaştırdıklarını vurgulayan Oda Başkanı Müslüm Keklik, “Alacağımız tedbirler Korona virüsten çok daha güçlüdür. Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs ne yazık ki ülkemizde de kendisini hissettirdi ve bu kapsamda hükümetimizin aldığı yoğun önlemlerin yanında vatandaş olarak STK olarak bizlere de önemli görevler düşüyor. Öncelikle Mahrukatçılar Odası olarak çalışma saatlerimizde bir değişikliğe gittik. Odamızın resmi çalışma saatleri içinde bulunduğumuz durum dolayısıyla 09.00 ile 15.30 arasına alınmıştır. Çalışma saatlerimiz yine tüm üyelerimize, esnaflarımıza SMS olarak da bildirilmiştir” dedi.

TEDBİR ALMAK MÜCADELEDEN KOLAY

50 dönümlük alan üzerine kurulu Mahrukatçılar Sitesi’nin ilaçlandığını da aktaran Başkan Keklik, “Site içerisinde siterilizasyonu sağlamak adına bir çalışma yaptık. Tamamen odamızın imkanları doğrultusunda yaptığımız çalışma neticesinde yaklaşık 50 dönümlük arazi üzerine kurulu olan ve içerisinde 300 esnafı barındıran sitemiz baştan sona dezenfekte edilmiş ve tüm ücra noktalar dahi ilaçlanmıştır. Tüm esnaflarımızın işletmeleri de ilaçlanmıştır. Korona virüse karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Kesinlikle hafife alınmayacak bir yaygın hastalık türüdür ve bulaşma ihtimali çok yüksek olan bir virüstür. Vatandaşların çok dikkatli olması gerekiyor. Şu günlerde her zamankinden daha çok hijyene dikkat etmek durumundayız. Mümkün olduğu kadar sürekli suya ve sabuna dokunalım. Ellerimizi hijyen tutalım. Yine el tokalaşmaktan ve sarılmaktan özellikle kaçınalım. Özellikle yaşı biraz daha ileri olan yani 65 yaş ve üzeri olan vatandaşların, esnafların buna çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Bu kapsamda bizler de özellikle 65 yaş üstü esnaflarımızdan asla ama asla dışarı çıkmamalarını istiyoruz. Unutulmamalıdır ki tedbir almak virüse yakalanınca verilecek mücadeleden çok daha kolaydır. En kısa sürede Sağlık Bakanlığımızın ve sağlık çalışanlarımızın yoğun çabaları ile devam eden süreç en az kayıpla sonuçlanacağına ümidimiz tamdır” dedi. (NEVRE SARAÇ)

24.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin