MAVİKENT 5. ETAP TOPLU KONUTLARINDA TEMEL ATILDI

MAVİKENT 5. ETAP TOPLU KONUTLARINDA TEMEL ATILDI

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı projesi hazırlanan Mavikent 5. Etap Toplu Konutlarının temel atma töreni Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Milletvekillerinden Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel, Canan Candemir Çelik, AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Birçok farklı kesime ev sahibi olma imkânı sunan Şahinbey Belediyesi, bin 245 konutun yer aldığı Mavikent 5. Etap Toplu Konutlarının temelini attı. Temel atma törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Milletvekillerinden Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel, Canan Candemir Çelik, AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

GÜL:

 GAZİANTEP’E 22 MİLYARLIK YATIRIM

 

Mavikent 5. Etap Toplu Konutlarının temel atma töreninde konuşan Adalet Bakanı Gül, AK Parti hükümetlerinin Gaziantep’e yaptığı yatırımları vurgulayarak, “AK Parti 16 yıllık hizmet atağında Türkiye’yi 3 kat daha büyüttü. AK Parti Hükümetleri Gaziantep’e 22 Milyar TL’lik yatırım yaptı. Bu yatırım desteği Gaziantep’e, insanımıza verilen değerin göstergesidir. Desteklerimiz artarak devam edecek. Düzbağ Projesiyle şehrimize 1 miyar 200 milyon liralık yatırım ulaştı. Bu yatırım ile de Gaziantep daha kaliteli ve daha ucuz su tüketecek” dedi.

 

‘ANA MUHALEFET ÖZÜRLÜ BİR SİYASET İZLİYOR’

 

Adalet Bakan Gül, ana muhalefet partisinin Türkiye’nin önemli konuları için özürlü bir siyaset izlediğini ifade ederek, “Türkiye’de bir ana muhalefet partisi sorunu var. Cumhuriyetle yaşıt bir partinin genel başkanı Türkiye’nin önemli konuları için özürlü bir siyaset izliyor. Türkiye’yi başka ülkelere şikâyet ediyor. O yüzden de iktidar olamıyor. Mesele bir partinin iktidar olması değil. Böyle durumlarda tüm siyasi partiler siyasi kimliğini bir tarafa bırakır ve ülkesi için ortak bir şekilde hareket eder. 250 insanımız şehit olmuş çıkıp bu işe bir tiyatro diyor. Bu iş tiyatro ise başrolde senin oynadığın bir komedi tiyatrosudur. Bu söylemler FETÖ ağzıdır.” dedi.

 

‘MİLLETİMİZE HİÇBİR OYUN SÖKMEZ’

 

Adalet Bakanı Gül, ülkenin her gelişim atağında birilerinin gelişime engel olmaya çalıştığını belirterek, “Türkiye böyle emin adımlarla yürürken birileri Türkiye’nin ayaklarına pranga bağlamak için harekete geçiyor. Türkiye’de faizler nerdeyse sıfırlanma noktasına geldi. İMF’ye olan borcumuzu sıfırladık hemen bir gezi olayı patlak verdi. Türkiye’de Kobani olaylarıyla, gezi olaylarıyla iktidar al aşağı edilmek istendi. 17-25 Aralık  yargı darbesiyle birileri düğmeye bastı. Bu halka son olarak 15 Temmuz darbe girişimini yaptılar. Bu milletimize hiçbir oyun, hiçbir senaryo sökmedi sökemez” şeklinde konuştu.

 

 

YÜKSEL:

‘EN ÖNEMLİ HİZMET KALEMİ YEREL YÖNETİMLER’

 

Temel atma töreninde konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, Gaziantep belediyelerini Türkiye’nin her şehrinde örnek gösterdiklerini belirterek, “Bizim en önemli hizmet kalemimiz yerel yönetimler. 1994 yılında ilk belediye başkanı olduğumda maalesef ki 1930’lu yılların mevzuatıyla belediyecilik yapıyorduk. İşçinin, memurun, çalışanın maaşlarını ödeyemiyorduk. Liderimiz 1994 yılında İstanbul’da destan yazdı. Bunun üzerine 2004 yılında belediyecilik hizmetlerinde reform yapıldı, önümüz açıldı. Gaziantep belediyelerimizi Türkiye’de gittiğimiz her şehirde örnek gösteriyoruz. Başkanımız Tahmazoğlu, Mavikent’e bir ilçe nüfusunda konut inşa etti” dedi.

 

TAHMAZOĞLU:

6 BİN 920 KONUT KAMULAŞTIRILDI

 

Temel atma töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli vatandaşı uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yaptıklarını söyleyerek, şu ifadelere yer verdi:  “Dar gelirli vatandaşlarımız için konut yapmak önceliğimizdi. Yaptığımız ilk konutlar Serinevler’de 300 Evler konutuydu. Dar gelirli vatandaşlarımıza bu konutları aylık 250 TL ödeme ile verdik. Yaptığımız 300 konut için 3 bin 250 başvuru oldu. Sonra Mavikent 1-2 konutları için çalıştık. Bin konut için 10 bin talep geldi. 3. etap için başladığımızda buraya da 10 bin talep geldi. 4. etap için 30 bin 721 vatandaşımız bize talepte bulundu. 1.2. ve 3. Etapta oturanlar aylık 400 lira taksitle konut sahibi oluyor. 4. etap 99 metrekare üzerine 533 lira taksit ödeyerek on yılda ev sahibi oluyorlar. Eskiden kira öder gibi ev sahibi tabiri vardı. Şimdi bizde kira öder gibi değil kiradan daha ucuz ev sahibi olunuyor. Şu anda bu konutları kiraya vermeye kalksanız aylık kira belleri 700-800 lira arasında. Bugün bin 245 konutun temelini atıyoruz. Yaklaşık olarak da bir yıl içinde tamamlayabilmeyi düşünüyoruz. Gaziantep hızla büyüyen bir şehir. Bir kişinin bile ev sahibi olması bizim için önemli. 682 bin kişi olan nüfusumuza yaklaşık son 8 yılda 500 bin kişilik nüfus artış daha eklendi. Şahinbey olarak yaptığımız sadece kamulaştırma bedeli 510 milyon 880 bin 965 TL. Kamulaştırarak yıktığımız konut sayısı 6 bin 920” ifadelerine yer verdi.

 

 

ŞAHİNBEY’E 9 BİN 252 KONUT

 

Şahinbey Belediyesi’nin konut alanında yaptığı hizmetlerin vatandaşı memnun ettiğini belirten Tahmazoğlu şöyle konuştu: “ Mavikent 5. etabımızda yaklaşık olarak 50 blok yapıyoruz. Konutların arsa alanı 83 bin 932 metrekare, toplam inşaat sahası ise 148 bin 736 metrekare. Sözleşme bedeli 105 milyon TL.  İnşaat sahamızın içerisinde cami, 3 sosyal tesis, 3 market, 3 fırın, 3 tane kadın 3 tane erkek taziye evi olacak. Mavikent 5. Etap ile birlikte Şahinbey bölgesine toplamda 9 bin 252 konut yapmış olacağız”

20.08.2017 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin