MAYIS AYINDA TAMAM

MAYIS AYINDA TAMAM

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan ve daire başkanlarından oluşan heyet, Kamil Ocak Stadyumu yerine yapılacak olan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

Gaziantep kent merkezinde yapımına başlanan millet bahçesi çalışmaları son hız ilerliyor. Çalışmaları; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan ve daire başkanlarından oluşan heyet yerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler neticesinde Millet Bahçesi Projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Gül, “Bilindiği üzere kentin eski stadyumu Kamil Ocak Stadyumu’nun yerine TOKİ tarafından yeni bir stadyum yapıldı. Bugünkü değeri ile 200 milyon TL’nin üzerinde bir stadyum. TOKİ bu stadyumu yaparken, Kamil Ocak Stadyumunun arazisini ticari alan olarak kullanmak üzere yaptı. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın talimatıyla eski stadyum alanları Millet Bahçeleri olarak planlandı” ifadelerine yer verdi.

KAPALI OTOPARK ÇOK ÖNEMLİ

Vali Gül, kapalı otoparkın önemine dikkat çekerek, “Şimdi ise Büyükşehir Belediyemiz ve TOKİ işbirliğiyle bu alana Millet Bahçesi yapılıyor. Millet Bahçesi’nin alt bölümüne iki katlı kapalı bir otopark yapılıyor. Gaziantep’e çok sayıda turist kafilesi geliyor, bunların araçlarını park edebileceği, kent merkezinde bulunan turistik alanlara gidebileceği bir alan olacak. Millet Bahçesi çok önemli ancak kapalı otoparkımız da onun kadar önemli. Diğer alanlar yeşil alan olacak, orta ölçekte bir camimiz yer alacak. İnşallah Mayıs ayında tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu. (TÜLAY KARA)

9.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin