MİLLETVEKİLİ ATAY, CELAL DOĞAN’I  BOMBARDIMANA TUTTU

MİLLETVEKİLİ ATAY, CELAL DOĞAN’I BOMBARDIMANA TUTTU

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan’a Gaziantepspor açıklamalarından dolayı ateş püskürdü. Milletvekili Atay, Celal Doğan’a cevaplaması için, “Celal Doğan PKK ve YPG bir terör örgütü mü, PKK’lılar terörist midir, yoksa gerilla mı? Abdullah Öcalan terör örgütü lideri midir? Bunların cevabını bekliyorum” dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan’a tepki gösterdi. Milletvekili Sermet Atay, Celal Doğan’ın bir televizyon programda YPG için ‘onlar kendi toprağını savunuyor’ dediğini de hatırlatarak, "Celal Doğan bir televizyon programında YPG ile ilgili ‘onlar kendi topraklarını koruyor’ dedi. Oradaki YPG’yi Kurtuluş Savaşı'nda toprağını savunanlarla aynı kefeye koyuyor. Celal Doğan sen dağda ölen teröriste terörist diyemeyen birisin. Celal Doğan PKK ve YPG bir terör örgütü mü, PKK’lılar terörist midir, yoksa gerilla mı? Abdullah Öcalan terör örgütü lideri midir? Bunların cevabını bekliyorum. Celal Doğan’ın buradan aday olmasının tek gayesi PKK ile kirlenmiş ismini temize çıkarmaya çalışıyor. Bunda başarılı olamayacaksınız” şeklinde konuştu.

HER AVUKAT SIRADANDIR

Milletvekili Atay, Doğan’ın Gaziantepspor ile ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin, “ Doğan, beni “10 sene yanımda çalışan sıradan bir avukat olarak tanımlıyor. Öncelikle belirtmek isterim ben kendisiyle aynı üniversiteden mezunum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Aramızda dönem farkı var. Avukatlıkta genel kuraldır. Avukatlarda kıdem, ünlü veya ünsüz ayrımı olmaz. Her avukat sıradandır. Her avukat hukukun bir parçasıdır. Ayrıca kendisinin yanında çalışmam gibi bir şey söz konusu bile değildir. 3 yıl kendisiyle beraber Gaziantepspor Kulübü Derneği’nde yöneticilik yaptık. Ben oraya gittiğimde normal bir avukat olarak değil, o zaman bir siyasi partinin il başkanıydım ve kendisinin daveti üzerine gittim. 2004 yılında seçimler olduğunda kendisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybettiğinde Gaziantepspor’un başkanlığını da bırakacağını beyan etti. Biz kendisine bırakmaması gerektiğini, kulübün kötü bir duruma düşeceğini, kulübün küme düşebileceğini söylediysek de şehrin büyüklerine çağrı yaparak gelin bu takımı alın, dedi. O zaman Gaziantepspor’un borcu 2 milyon dolardı. Kendisi bunları söylemiyor ve biz söylemek zorunda kalıyoruz. Bu borç kendisinin dünürü olan rahmetli Asım Atmaz’a olduğu söylenen bir borç. İbrahim Kızıl’a bu borcu vermesi karşılığında bu kulüp başkanlığı verildi. Çünkü o zaman kulübün yaklaşık 350 tane genel kurul delegesi vardı, yüzde 90’ı Celal Doğan’ın kendi almış olduğu delegeydi ve birinin oraya gelip aday olup seçilmesi yani Celal Doğan’ın ekibinin dışında birinin seçilmesi mümkün değildi. O istediğini yapardı. Bu 2 milyon dolar borç karşılığı Gaziantepspor Kulübü Kızıl ailesine bırakıldı” dedi.

15 YILDIR NEREDEYDİN CELAL DOĞAN?

Milletvekili Atay, geçmiş dönemlerde defalarca açıklama yaptığını fakat hep yalnız bırakıldığını vurgulayarak, “2007 yılında ben basın toplantısı yaparak Gaziantepspor’da bir hırsızlık yapıldığını, Gaziantepspor’u kötü günlerin beklediğini, sahip çıkılması gerektiğini söylediğimde yalnız kaldım. 2011 yılında Gaziantepspor’un çalındığından bahiste Cumhuriyet Başsavcılığına başvurusu bulunulduğunda yine yalnız kaldık. Kızıllar Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanırken bir Allah’ın kulu bile gelip ifade vermedi. Yine birkaç arkadaşımla beraber biz mücadele ettik. O zaman iyi olan adam, 140 milyon lira Gaziantepspor’un parasını buharlaştırdıktan sonra millete hesap sormaya başladı. İnsana sorarlar, 15 yıldan beri neredeydin Celal Doğan. Madem Gaziantepspor sevgin vardı, neden 15 yıldan beri gelip takımına sahip çıkmadın? Şimdi çıkıyorsun televizyon programında Gaziantepspor kötü yönetildi, ben Juventus gibi yapacağım diyorsun. 140-150 milyon lira borç var Celal Doğan, nasıl Juventus gibi yapacaksın?” diye sordu.

CELAL DOĞAN İP’TEN VETO YEDİ

Celal Doğan’ın 2015 seçimlerinde yeniden ortaya çıktığını belirten Milletvekili Atay, “Ne zaman ortaya çıktın Celal Doğan, 2015 seçimlerinde HDP’den aday olarak ortaya çıktın. Kendisi diyor ki sporla siyaset karıştırılmamalıdır. Benim bu anlamda siyasi olarak hiçbir açıklamam olmadı ancak kendisi yapmış olduğu açıklamada benim Cumhur İttifakı’nın bir milletvekili olduğumu ve Cumhur İttifakı’na yaranmak için kendisiyle ilgili beyanda bulunduğumu söyledi. Benim Cumhur İttifakı’nın milletvekili olduğum, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili olduğum doğrudur. Bununla da gurur duyuyorum. Elimden gelen bütün çabayı, gayreti Gaziantep halkı için de Cumhur İttifakı’nın kazanması için de harcayacağım. Önce çıkıp diyorsunuz ki ben CHP’den aday olacağım. CHP’nin ittifakında diğer partiden İP’ten veto yiyorsun. Her platformda halk ittifakından bahsetmektesin. Eğer CHP ile İYİ Parti anlaşsaydı millet ittifakının adayı olmayacak mıydınız? Birden bire çıkıyorsun gelip burada tabelası olmayan, hiçbir oyu olmayan bir partiden aday oluyorsun” şeklinde konuştu.

SİYASİ TERCİHİNİ İP’TEN YANA KULLANDI

Milletvekili Atay, MHP’den ayrılıp CHP ve İYİ Parti İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ejder Demir için, “Ejder Demir partimizden aday adayı olarak başvuranlardan bir tanesidir. Biz Cumhur İttifakı’nda yer alıp Milliyetçi Hareket Partisi olarak büyükşehir belediyesine aday çıkartmayınca arkadaşımız siyasi tercihini İP’ten yana kullandı. Bu kendisinin siyasi tercihidir” dedi.

(NEVRE SARAÇ)

7.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin