MMO’DA GÖREV DAĞILIMI

MMO’DA GÖREV DAĞILIMI

Makine Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, gerçekleşen başkanlık seçiminin ardından görev dağılımını yaptı. MMO Şube Başkanı Aykut Kocalar, “Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor” dedi.

Makine Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu başkanını seçti. Yeni dönemde Aykut Kocalar başkanlığındaki şube yönetiminin görev dağılımı da gerçekleştirildi. MMO Gaziantep Şube Başkanı Aykut Kocalar, “Geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe etkin, güçlü, çağdaş, laik ve demokratik bir meslek odasına, meslektaşlarına ve mesleğine sahip çıkan, çağdaş yönetim anlayışımıza destek olan, seçimlere katılıp, bizleri yalnız bırakmayan ve gücümüze güç katan, işi, sağlığı veya farklı bir nedenden dolayı seçimlere katılamasa da gönülleri bizlerle olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni dönemin, mesleğimiz, meslektaşlarımız, Şubemiz, Odamız ve kentimiz adına, hep birlikte başarılı çalışmalara imza atılan bir dönem olmasını temennisi ile daha etkin, daha güçlü bir Oda için, birlikte üretecek ve birlikte yönetecek yeni bir dönemin daha bizleri beklediği bilinci içerisindeyiz” dedi.

 ÜLKE VE TOPLUM YARARINA ÇALIŞACAĞIZ

 Kocalar, yaptığı açıklamada, “Makina Mühendisleri Odası olarak; Ülke sanayimizin geliştirilmesi ve bağımsızlaştırılması için, Ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir. Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetlerimizi artırarak mesleki sorumluluğumuzu yerine getirmeye ve üye ihtiyaçları doğrultusunda Oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile Oda - Üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Demokratikleşmenin ve Sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır” şeklinde konuştu.

 MESLEK VE MESLEKTAŞ YARARINA ÇALIŞACAĞIZ

 İlerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini vurgulayan Kocalar, “Atmış beş yıllık onurlu bir geçmişe sahip olan Odamız, her zaman olduğu gibi; Hukukun üstünlüğüne inanan, ilerici, çağdaş, laik, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan, Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen çözüm ve öneriler sunan, bilimsel çalışmaları rehber edinen, bilimsel ve etik değerler ışığında toplum, meslek ve meslektaş yararına çalışan, düşünce ve inançlara saygılı olarak ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran, hiçbir üyesinin sorununu dışlamayan, işsiz üyelere iş bulunması konusunda planlı ve düzenli çalışmalar yapan, üyelerinin mesleki konularda iş imkânlarının artırılması yönünde araştırma ve çalışmalar yapan, üyelerinin çalışma hayatında özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki koşulların iyileştirilmesi için azami ölçüde çaba sarf eden, kadın üyelerin Oda çalışmalarına aktif katılımını sağlayıp, meslek yaşamlarında etkinliklerinin artırılmasına ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan, karar alma süreçlerinde demokratik, katılımcı ve birlikte üretme, birlikte yönetme anlayışı ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir” dedi.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Şube Yönetim Kurulu Asıl Üyeler; Özge Renklidağ Başkan Vekili, Kemal Keskin Sekreter Üye, Çetin Külah Sayman üye, Üyeler; Hamit Öztürkmen, Kerem Ciro, Aydın Kaleoğlu, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeler, Özer Parlak Y. Üye, Eyüp Zengin Y. Üye, Ali İslam Y. Üye, Caner Çelikkol Y. Üye, Sultan Büşra Artaş Y. Üye, Salih Çilsal Y. Üye, Yunus Emre Külekçi Y. Üye olarak görevlendirildi. (ASLI EMEKTAR)    

 

14.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin