‘MÜCADELE İÇİN ADAYIZ’

‘MÜCADELE İÇİN ADAYIZ’

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanlığı görevinden istifa eden MHP milletvekili aday adayı Muhittin Taşdoğan aday adaylığına ilişkin gazetemize konuştu. Taşdoğan, şehrin sorunlarını Ankara’da daha gür duyurmak istediklerini vurgulayarak, “Biz mücadele etmek için adayız. Milletimizle beraber mücadele edeceğiz. Bu çağda yaşanılabilir şehirler arasındaki Gaziantep’in sıralamasını hızla yükseltmek için çaba sarf edeceğiz” dedi.

24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylığını açıklayan Muhittin Taşdoğan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Süleyman Bademoğlu, Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Metin Aybey ve Gazetemiz Yönetim Kurulu Üyesi Ender Canbolat’ı ziyaret etti. Ziyaretinde aday adaylığı sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Taşdoğan, “4 yılı aşkın süre il başkanlığı yaptım. Bu süreç içerisinde şehrimizin tüm sorunlarıyla ilgilenmeye çalıştım. Gaziantep çok yönlü bir şehir, büyük bir şehir. Dolayısıyla birçok sorunu da beraberinde yaşıyor. Sorunlara makul çözüm önerileri sunarak, eleştirilmesi gerekenleri eleştiri sınırları içerisinde belli periyotlarla gerçekleştirerek şehrimize katkı sunmaya çalıştık. Bu katkılarımız görülmüş olmalı ki dava arkadaşlarımızdan ve hemşerilerimizden, ‘ Vekil olup Gaziantep’in sesini Ankara’da duyurman gerekiyor” şeklinde bir talep geldi. Biz de bu taleplere kayıtsız kalmadık. Teşkilat başkanı olduğumuz için müsaademizi alarak aday adayı olduk” dedi.

MESELEMİZ GAZİANTEP

Taşdoğan meselelerinin Gaziantep olduğunu vurgulayarak, “ Biz Gaziantep sevdalısıyız, meselemiz Gaziantep. Ülkemize ve dünyaya Gaziantep’ten Gaziantepli gibi bakıyoruz. Nerede, hangi pozisyonda olursak olalım şehrimizin her türlü derdi bizim derdimiz. Her sorunu bizim sorunumuz.  Özellikle yeni sistemdeki milletvekilliğinde, Gaziantep’in sorunlarını daha yüksek bir alanda konuşma, daha ulusal bir alana çıkarabilme, sorunlara daha etkin çözümler bulabilme, sorunlarımızı, problemlerimiz daha etkin yerlere taşıyabilme noktasında bir hizmet yarışına girmek niyetindeyiz. Meseleye Gaziantep’ten Dünya’yı okumak olarak bakıyoruz” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP’TE O HASTALIK ARTTI

Gaziantep’in en büyük sorunları arasında Suriyeli göçmenlerin yaşam şartları olduğunu vurgulayan Taşdoğan, “Öncelikli sorunlarımız arasında Suriye’den gelen göç var. Suriye başlığı altında birçok sorun daha mevcut. E coli bakterisi gayri sıhhi şartlarda yaşayan insanlarda üreyen bir bakteri türü. Gaziantep’te e coli oranı çok ciddi sayıda arttı ve bu hastalık Suriyeliler arasında arttı. Suriyelilerin kendi içerisinde bir dünya problemleri var ve bu problemlerle mücadele etmemiz gerekiyor. 2017’nin Mayıs kayıtlarında 381 bin Suriyeliden bahsediyorduk, bugün 500 binin üzerinde olduğunu artık herkes kabul etmiş durumda.  Suriyelilerin ulaşılabilir temiz su kaynaklarına ulaşmadaki sorunları, sağlık, eğitim sorunları, lisan sorunları, gayri sıhhi şartlarda yaşama ve konut sorunları mevcut. Bunlar Gaziantep’in sorunu oldu. 500 bin göçmeni Avrupa’nın herhangi bir orta ölçekli ülkesine götürseniz kıyamet kopar. Çok yol kat edildi, daha iyisini yapabilirdik. Bunun için bir takım önerilerimiz oldu. Bu önerileri daha ulusal alanda yüksek sesle paylaşmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

MÜCADELE EDECEĞİZ

Bazı okullarda Suriyeli öğrenci sayısının Türk öğrenci sayısından fazla olduğunu kaydeden Taşdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Trafik büyük bir sorun. Gaziantep’te artan şiddet, hırsızlık büyük bir sorun. Silahlı saldırı olmadığı gün yok. Bunlarla mücadelenin yöntemleri var. Diğer ülkeler bu sorunlarla nasıl baş etmiş, araştırmalıyız. Uyuşturucu bağımlılık yaşı 10, uyuşturucudan ölüm yaşı 13’e kadar geriledi. İstanbul’dan sonra uyuşturucu kullanımında ikinci şehir. Bunlar bizim başlıca sorunlarımız. Bu sorunlara karşı polisiye tedbirler alınıyor fakat sadece polisiye tedbirlerle bu sorunlar aşılmaz. Gaziantep AMATEM’de yer yok. Kapasite kaldırmıyor. Gaziantep’te hastane sayıları arttı ama hastanede çalışan elemanlar buraya tayin olur olmaz gitmeyi düşünüyor. Kiralar yüksek, hayat pahalılığı ortada. Bu sorunların çözümleri için mücadele edeceğiz. Biz mücadele etmek için adayız. Milletimizle beraber mücadele edeceğiz. Bu çağda yaşanılabilir şehirler arasındaki Gaziantep’in sıralamasını hızla yükseltmek için çaba sarf edeceğiz”.

HER DİLEKÇESİNİ VEREN ADAY ADAYIMIZ DEĞİL

Milletvekilliği aday adaylığı başvurularına ilişkin konuşan Taşdoğan, “Aday adaylığı müracaatları yapılıyor. OHAL şartlarındayız. Ülkemiz hassas bir dönemden geçiyor.  Dolayısıyla aday adaylarımızın müracaatında gördük ki; devletin her yerine bir takım örgütler sızmış. Bizim de partimize sızmamaları için araştırmalar yapılıyor. Araştırmalar bittikten sonra genel merkezimiz hangi şehre kaç kişi müracaat etmişse il başkanlığımıza bildirecek. Her dilekçesini veren aday adayımız değil. Genel merkezimizin açıkladıkları aday adayımız” dedi.

TABAN-TAVAN YOK, DAVA ARKADAŞLIĞI VAR

24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklama yapan Taşdoğan, “Milletimiz yeni sistemle beraber ilk defa iktidarı ve ana muhalefeti belirleme hakkına kavuştu. İktidarı Cumhurbaşkanı yapsın istiyoruz, mecliste yasamayı ve denetlemeyi yapacak güçlü yapının yerli ve milli olması gerektiğini ve bu yapının MHP olduğunu söylüyoruz. Milletvekili sayımızın artmasıyla ağrılığın artmasını istiyoruz. Dolayısıyla milletvekilliği seçiminde üç hilale, cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermenin hayırlı olacağını düşünüyoruz. MHP geleneği, ilkesi ve ülküsü olan bir partidir. Bizim taban ve tavan diye bir kavramımız yok, dava arkadaşlığımız var. Çalışır, sadakat ev liyakat gösterirsek her yerde olabiliriz. Bizim dava arkadaşlarımız MHP’dedir. 24 Haziran’a kadar tüm dava arkadaşlarımız partimizin çatısı altında buluşacaktır” şeklinde konuştu.

 

10.05.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin