‘ODAMIN DEĞİL, ESNAFIMIN YANINDAYIM’

‘ODAMIN DEĞİL, ESNAFIMIN YANINDAYIM’

8 yıldır Gaziantep Kantinciler Oda Başkanlığı görevini yürüten Şıho Kelleci, bu seçimde 7 oy farkla başkanlığı Şefik Alkurt’a devretti. Kelleci, “Odamın değil, esnafımın yanındayım” dedi.

Gaziantep Kantinciler Oda Başkanlığı görevini 8 yıldır sürdüren fakat bu dönem seçimlerde 7 oy fark ile Şefik Alkurt’a başkanlığı devreden Şıho Kelleci, gazetemize konuştu. Esnafının sonuna kadar arkasında olduğunu söyleyen Kelleci, “Görevimi layıkıyla 8 yıl boyunca yerine getirdim ve her zaman esnafımızın yanında olduk. Yaptığım işlerde hep esnafımın yüzü güldü. Öncelikle ustalık belgesini geriye dönüşlerde 2011 yılında kaldırdık. Çıraklık eğitiminde de geriye dönüş belgelerini kaldırdık ve hak edenler almaya başladı. Üniversite mevzunları kantincilik çalıştırma belgesini eğitim almadan alıyorlardı ben ve yönetimim üniversite mevzunlarının belge almasını engelledik. Ama belge almak isteyen üniversite mezunları çıraklık eğitiminden başlayarak eğitimini de tam olarak alırsa belgelerini alabilirler” dedi.

KANTİNLERİ RESTURANT HALİNE GETİRDİK

Şu anki okulların kantinlerinin restoran formatında olduğunu belirten Kelleci, “Türkiye de ilk üç arasında yer alıyoruz. Odamız göstermiş olduğu titizlikten dolayı beyaz bayrak ödülüne sahip oldu. Bir çok  okullarımızın kantinlerine ruhsat verilmiyordu ama ben oda başkanı olarak belediye başlarımla yaptığım istişareler sonucu ruhsatları olmayan esnaflarımız ruhsatlarına kavuştu” dedi.

ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLADIK

Kelleci, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Okul güvenlikleri konusunu basında sıkça dile getirmiştik ve esnafımızın da ciro kaybını sıkça bahsediyorduk. Okullarda özel güvenlik sistemini getirttirdik. Okulların derse giriş ve okuldan eve gidiş saati arasında öğrencilerin dışarı çıkmasını önledik. Öğrenciler daha önceleri ders saatleri içerisinde okul dışına çıkarak sağlıksız ürünler yeme, içmelerine engel olduk. En önemlisi uyuşturucu madde ve sigara içmemelerini önledik. Okullarda kermes, tiyatro, gezi, sinema haftaları düzenleniyordu biz oda olarak bu tür etkinlikleri hafta sonlarına alarak esnafımızın da ciro kaybını önledik. Bu uygulamayı Türkiye de ilk biz yaptık ve bitek bizim ilimizde uygulanmaktadır”.

VİCDANEN RAHATIM VE ESNAFIMIN YANINDAYIM

“Başkanlık yaptığım süreçte her zaman esnafımın yanında oldum ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadım bu sebepten dolayı vicdanen rahatım. Yine aynı şekil şimdi de esnafımın yanındayım ne sorun olursa koşarak sorunlarını çözmeye ve hiçbir zaman fedakarlıktan kaçmayacağıma söz veriyorum. Bana oy veren, vermeyen tüm esnafımın emrindeyim”.

BİZİ YALNIZ BIRAKMADILAR

“Özellikle görev sürecimde beni ve odamızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Bakanlarımıza, milletvekillerimize, valimize, belediye başkanlarımıza, İl ve İlçe milli eğitim müdürlerimize, şube müdürlerimize ve özellikle basın camiasına teşekkür ediyorum”. (TÜLAY CANDAR)

11.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin