ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

 Gaziantep’te ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte karnelerini aldı. Yaklaşık 3 aylık tatile çıkacak olan öğrencilerin, yıl boyunca gösterdikleri çabanın ürünü olan karneyi alırken mutlulukları gözlerinden okundu.

Gaziantep’te ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte karnelerini alarak tatile girdi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Ocaklar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine karnelerini dağıtırken, Gaziantep Kolej Vakfı, Kasapseçkin İlköğretim Okulu, Bahçeşehir Koleji ve Empati İlkokulu’nda öğrencilerin, karne heyecanı gözlerinden okundu. Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül, Ocaklar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine karnelerini dağıttı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile beraber öğrencilere karne dağıtan Gül, öğrencilerle yakından ilgilenerek isteklerini dinledi. Tahmazoğlu ise başarılı öğrencilere spor ayakkabısı hediye etti.

 MESLEKİ EĞİTİM ÖNEMLİ

  Meslek liselerine ilişkin konuşan Bakan Gül, “Hepiniz başarılısınız, hepinizi tebrik ediyorum. Mesleki liseleri 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Ancak mesleki eğitim Türkiye için çok önemlidir. Eğitimde çok önemli mesafeler kat ettik. Artık okul açıldığı gibi sıralarınızda kitaplarınızı bulabiliyorsunuz. En büyük payı eğitime veriyoruz. Çünkü her şeyin başı eğitimdir. O yüzden eğitime desteği arttırmaya çalışıyoruz. 15 yılda 586 bin öğretmen ataması yapıldı. 284 bin derslik yaptık. Eğer bireyler eğitimli olursa Türkiye'nin geleceği daha aydınlık olur. Biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. (YAHYA KARÇAK)

 

 

8.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin