OKÇULUK ŞAMPİYONASINA ERDEM KOLEJİ DAMGA VURDU

OKÇULUK ŞAMPİYONASINA ERDEM KOLEJİ DAMGA VURDU

Akkent Spor Köyü Okçuluk Sahasında gerçekleşen Gaziantep Okullar arası İl Okçuluk Şampiyonasına Erdem Koleji damga vurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Gaziantep Okullar arası İl Okçuluk Şampiyonasına ilgi büyüktü. Okçular, birincilik kürsüsünde yer almak için kıyasıya bir mücadele verdi. Müsabakalara 23 sporcuyla katılan Erdem Koleji Makaralı Yay ve Olimpik Yay dallarında 3 birincilik, 3 ikincilik, 2 üçüncülük ve 2 dördüncülük dereceleri elde ederek toplamda kazandığı 10 madalya ile şampiyonaya damga vurdu.

Olimpik Yay Yıldız Erkeklerde Teoman Turaç İl 1.si, Olimpik Yay Yıldız Kızlarda Ilgın Özkan İl 2.si, Makaralı Yay Yıldız Erkeklerde Ahmet Yiğit Çam il 2.si, Makaralı Yay Yıldız Kızlarda Nisa Sarıca İl 1.si, Nisa Eralp İl 3.sü, Makaralı Yay Genç Erkeklerde Yaşar Yeter İl 2.si, Samet Çınar İl 3.sü, Makaralı Yay Genç Kızlarda Berfin Bozkurt İl 1.si Rukiye Sıla Öztürk İl 4.sü, Olimpik Yay Minik Erkeklerde Mert Çam İl 4.sü oldu.

Öğrencilerin okçuluğa olan ilgilerinin artmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Artan bu ilgi, düzenli çalışma ile şampiyonluklara dönüşüyor. Bu bizi çok gururlandırıyor. Sporcularımızı yürekten kutluyorum, emeği geçen öğretmenlerimiz ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

4.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin