OSB’NİN YENİ BAŞKANI ŞİMŞEK OLDU

OSB’NİN YENİ BAŞKANI ŞİMŞEK OLDU

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayiciler yeni başkanları ve yönetimlerini seçmek için sandığa gitti. Seçimde tek liste ile aday olan Cengiz Şimşek başkan seçildi. Müteşebbis Heyet Seçim Toplantısında konuşan yeni başkan Cengiz Şimşek, “Büyüyüp gelişen, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olan Gaziantep OSB’nin seçiminde bir ilki yaşıyoruz. Burada yapılan bu seçim bunun en büyük kanıtıdır. Sanayicilerimizin bize vermiş olduğu bu görev mutlu etmekte, birlikte omuzlarımıza çok daha büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilincindeyiz. Almış olduğumuz bayrağı daha ileriye götüreceğiz” dedi.

 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Seçim Toplantısı yapıldı. Tek liste ile girilen seçimde OSB’nin yeni başkanı Cengiz Şimşek oldu. Şehitkamil Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya sanayiciler büyük ilgi gösterdi. Toplantıya Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak ve MHP Gaziantep Miletvekili Sermet Atay, Vali Davut Gül, GAİB, GTO, GSO, GTB yöneticileri ile sanayiciler katıldı. Toplantının divan başkanlığını GSO Başkanı Adnan Ünverdi yaparken, GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve GTB Başkanı Mehmet Akıncı divan üyesi, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü de katip üye olarak görev aldı. Toplantıda konuşan Vali Davut Gül,Gaziantep Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir. Gaziantep’in diğer şehirlerden farklı olmasının birçok sebebi var ama özellikle iki sebebi çok önemli. İlki beşeri sermayesi yani insan kalitesi, ikincisi de huzur ve güven ortamı. Gaziantep’teki huzur ve güven ortamı kardeşlik hukuku, birlikte iş yap0ma kültürü devam ettiği müddetçe Gaziantep büyümeye, gelişmeye ve Türkiye’yi geliştirmeye devam edecek. Özellikle savunma sanayii ve medikal sektöründe kümeleşmeye ihtiyaç var. Her iki konuyu da Cumhurbaşkanımıza, Gaziantep ziyaretinde arz ettik. Bunu bir adım daha ileriye götürmemiz lazım. Durduğumuz nokta ve söylediğimiz şey; Gaziantep Sanayisi üretilebilecek her şeyi en uygun ve kaliteli şekilde üretir. Dolayısıyla hem bu milli sanayinin oluşmasını hem de Gaziantep’te yüksek katma değer oluşturacak ürünlerin üretilmesine ihtiyaç var. Hep beraber yapacağız. Amanos Tüneli bu yıl ihale edilecek. Lojistik Köy çalışması devam ediyor. Gaziantep’te kamu yatırımları artıyor ama özel sektörde de yatırımlar mevcut” ifadelerine yer verdi.

BAYRAĞI DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ

OSB’nin yeni başkanı Cengiz Şimşek, seçimin bir ilke imza attığını belirterek, “Büyüyüp gelişen, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olan Gaziantep OSB’nin seçiminde bir ilki yaşıyoruz. Burada yapılan bu seçim bunun en büyük kanıtıdır. Sanayicilerimizin bize vermiş olduğu bu görev mutlu etmekte, birlikte omuzlarımıza çok daha büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilincindeyiz. Almış olduğumuz bayrağı daha ileriye götüreceğiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her daim destekleriyle yanımızda olacağına inandığımız Valimiz, milletvekillerimiz ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

GAZİANTEP GİRİŞİMCİLİĞİ İLE ÖRNEK

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep’in birçok alanda örnek teşkil ettiğini vurgulayarak, “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi gerek altyapısıyla gerek girişimcisiyle gerek ihracatıyla örnek gösterilen bir sanayi bölgemiz. Sanayi Odası başkanlığım döneminde Organize Sanayi Müteşebbis Heyet Başkan yardımcılığı görevini de ifa eden biri olarak ortaya çıkarılan istihdamın tüm şehrimizin gurur duyması gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep gerçekten girişimciliği ile öne çıkmış, istihdamıyla Türkiye’ye örnek olmuş bir şehir. Bu 50 yıllık süreç içerisinde hep böyle oldu. 2. ve 3.bölgeyi açarken de hep aynı duygular içerisindeydik. Bugün bin 11 tesisten bahsediyoruz. İftihar edilecek bir sayı. Birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe büyük bir hızma ilerlemeye devam edeceğiz. Şehrimizin en önemli ihtiyacından birisi bu güçlü duruşun içerisinde birlik ev beraberliğimizi korumaktır. Sanayide değişim ve dönüşüm modeli içerisinde başta GSO, GTO, GTB olmak üzere Gaziantep’i ileri taşımak için marka ve inovasyon yolculuğunda çok önemli projelere imza atacaklardır” şeklinde konuştu. 

OSB’LERDE BAŞARI VARSA ŞEHİR DE MUTLUDUR

Toplantıda konuşan OSB’nin eski başkanı Mustafa Topçuoğlu ise “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi; elektrik altyapısı, yolları, arıtma tesisleri, çevreye duyarlı yapısıyla Türkiye’nin örneği konumundadır. Ülkemizin kalkınması; yatırım, üretim, istihdam, verimlilikle mümkündür. Bunların gerçekleştirileceği yerler de OSB’lerdir. OSB’lerde huzur ve başarı varsa, şehir de mutludur. OSB’lerin geliştirilmesi ve desteklenmesi ülkemiz açısından son derece önemlidir” dedi.

OSB’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor;

Başkan: Cengiz Şimşek

ASİL ÜYELER:

Özgür Özdağlı

Hüseyin Ulutaş

Ömer Cıncıkçı

Mehmet Özmen

Şerif Selçuk

Halil Tepe

YEDEK ÜYELER:

Metin Özkaya

Tayfur Özyaşar

Mehmet Çelikaslan

Mesut İşsever

Bayram Kemal Kılıç

İrfan Kılınç

Ali Kaplan

(NEVRE SARAÇ)

 

11.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin