‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Gaziantep Alperen Ocakları Başkanı Tuncay Uzdilli, çocuk istismarı ve cinsel tacize ilişkin alınması gereken tedbirleri gazetemize anlattı. Uzdilli, “Rahmetli Ebedi Genel Başkanımız Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu bu konuya en güzel şekilde değiniyor ve diyor ki; 3 yaşındaki çocukları kör kuyulara atıyorlar, cinsel istismara uğruyorlar. Empati kurun sizler o anne ve babanın yerinde olun ne hissedersiniz. Cezaya en ağır şekilde ceza kısasta hayat var diyerek idamı yineliyor. Bizler Muhsin Başkan’ın gözbebeği Alperenleri olarak bu konunun pesini bırakmayacağız“ dedi.

Son günlerde artan cinsel istismar olayları birçok kesim tarafından tepki toplarken Gaziantep Alperen Ocakları Başkanı Tuncay Uzdilli de Alperenlerin konuya olan tepkisini dile getirdi. Uzdilli, “Her zaman olduğu gibi, yine bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklar Yüce Kuranımızın ifadesi ile Esfeli Safilin olan ruh hastası insanlar ve caniler tarafından kaçırılıp, cinsel istismara uğrayıp vahşi şekilde öldürülmektedir. Yavrularımızın fotoğraflarını görünce İnsanlığımızdan utandık. Alperenler olarak zerre sabrımız kalmamıştır. Eylül kardeşimizin yasını tutarken ardından Leyla kardeşimizin vefatı biz Alperenleri derinden yaraladı. Bu konu hakkında defalarca imza kampanyası düzenledik sesimiz çıktığı kadar, vicdanimizin bizi rahatsız ettiği kadar mücadele ettik. Ama ne yazık ki idam talebimiz yerine getirilmedi. Rahmetli Ebedi Genel Başkanımız Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu bu konuya en güzel şekilde değiniyor  ve diyor ki ;3 yaşındaki çocukları kör kuyulara atıyorlar ,cinsel istismara uğruyorlar .Empati kurun sizler o anne ve babanın yerinde olun ne hissedersiniz .Cezaya en ağır şekilde ceza kısasta hayat var diyerek idamı yineliyor .Bizler Muhsin Başkan’ın gözbebeği Alperenleri olarak bu konunun pesini bırakmayacağız” dedi.

PİSLİKLER ARTARAK YAYILIYOR

 Bu olayların yeni olmadığını her zaman var olduğunu belirten Uzdilli, “Geçmişte bazı köylerde-varoşlarda, hayvanlara tecavüz edenlerin, kurbağaları şişirip patlatanların, kedilerin kuyruğunu kesenlerin, keyfine ağaç kesip yakanların, ahırda- tarlada onun bunun gelinine-kızına musallat olan aşağılık sapıkların varlığını kimse inkâr edemez. Lâkin duyulmazdı, bilinmezdi, duyulanın halk nezdinde sonu belliydi. Korkarlardı. Aşağılık sapıklar, bugünkü gibi cüretkâr(!) ve bu kadar çok değildiler. Her yerde, her beldede yoktular. Bugün vahim olan, bu pisliklerin artarak yayılması, her yere dağılması ve olanların çocukların kirletilmesine, akabinde katledilmesine kadar varmasıdır” ifadelerine yer verdi.

NAMUS SADECE KADINLARA DEĞİL, ERKEKLERE DE ÖĞRETİLMELİ

Uzdilli, sözlerinin devamında, “Sapıklığın hiçbir mazereti yoktur ve hükmü nettir. Peki, yayılmasının sebepleri nelerdir? Dış güçler diye söze başlamak, yapıp yapıp şeytanın üstüne atanlar gibi sadece şeytanı suçlamak değil kastımız. Yıllardır yanlış hükûmet politikası sonucu dışardan getirdiğimiz bir sürü sapığı da unutmamak lazım. Sapkın filmleri yıllardır milletin evine sokan, kumandalarının nerede-kimde olduğu belli olmayan medya patronları ve o filmlerin başında bellek altlarını sapıklıkla dolduran zavallı uyuşuklar, Sağda-solda milletle laf yarıştıran, çocuk doğurup ilgilenmeyen, yetiştirmeyen, sokaklara salan, çocuğundan habersiz cahil analar-babalar, Topluma gerekeni anlatmayıp minberde politika yapan hocalar, sözde Müslümanlar, sosyal medyada birilerine yaranmak için sağa sola sataşmaktan geri kalmayan, kendi ailesinden, çocuğundan, komşusundan habersiz aşağılık küfürbazlar, namus meselesini sadece kadınlara has bir şey zanneden lakin asıl namusun erkeklere de öğretilmesi Gerektiğinin farkında olmayan zihniyetler, sözlerim hepinize” dedi. (TÜLAY CANDAR)

5.07.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin