PTT 180 YAŞINDA

PTT 180 YAŞINDA

Gaziantep’te PTT’nin 180. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla PTT Başmüdürlüğü tarafından basın açıklaması düzenlendi. PTT Gaziantep Başmüdürü Zekai Özkan, “Her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT ailesi olarak ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş.’nin kuruluşunun 180.yıldönümü Gaziantep PTT Başmüdürlüğü’nde kutlandı. PTT Gaziantep Başmüdürü Zekai Özkan, başmüdürlük toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasında, “Bugün şirketimiz 180. Yaşını kutluyor. Posta nezareti olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan PTT, 180.yıldönümünü kutlamanın sevincini ve onurunu yaşıyor. 2 asra yakın tarihin tecrübesiyle birleştiren, geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz, yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz” dedi.

KURUMUMUZU İLERİYE TAŞIYORUZ

PTT’nin dünya pazarında söz sahibi olması için çalıştıklarını belirten Özkan, “Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alan şirketimiz posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyor. Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyor. Tüketicinin daima yanında olan, gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla ülkemiz genelinde 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamı ile gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiriyoruz. Hizmetlerimizi teknolojik altyapımızla güçlendirirken aynı zamanda yurt içi pazarda rekabetin getirdiği avantajımızı da sürdürüyor, diğer yandan uluslararası faaliyetlerle kurumumuzu bir adım daha öteye taşıyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınlarına değer katacak, önemli bir aktör olarak ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞANLAR VEFA ÖRNEĞİ SERGİLEDİ

Başmüdür Özkan, çalışanların pandemi sürecinde büyük fedakarlık gösterdiğini belirterek, “Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olarak PTT ailesi olarak, ülkemiz için, memleketimiz için mesai mevhumu gözetmeden çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte vefa örneği sergileyen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Şirketimizin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimini, dünya posta sektörüne yön veren bir anlayışla birleştirerek görevimizi başarıyla sürdürüyoruz. Her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT ailesi olarak ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi. (ASLI EMEKTAR)

 

23.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin