RAMAZANDA DİLENCİLERE GEÇİT YOK

RAMAZANDA DİLENCİLERE GEÇİT YOK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte daha yaşanabilir bir kent için birçok alanda denetimleri sıklaştırdı. Ekipler gıda denetimleri, dini duyguları istismar eden dilenciler ve toplu taşıma araçlarının denetimleri konusunda titiz çalışmalarına devam ediyor. Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, denetimlere ilişkin “Ramazan ayında dilenci konusunda daha titiz çalışıyoruz. Emniyet ile birlikte geniş kapsamlı bir çalışmayı başlatıp, bundan sonra devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte daha yaşanabilir bir kent için birçok alanda denetimleri sıklaştırdı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Salih Yıldırım, ramazan ayı dolayısıyla sıklaştırdıkları denetim faaliyetlerini gazetemize değerlendirdi. Dini duyguları sömüren dilenciler konusunda titiz olarak çalıştıklarını kaydeden Yıldırım, “Ramazan ayında dilenci konusunda daha titiz çalışıyoruz. Emniyet ile birlikte geniş kapsamlı bir çalışmayı başlatıp, bundan sonra devam ettirmeyi düşünüyoruz. Dilenci durumunu ortadan kaldırmak amacıyla özellikle iftar saatlerinde yoğun çalışacağız. İlçe belediyelerimiz de kendi sorumluluk alanlarında görevini sürdürecek” dedi.

DİLENCİLERE KARŞI EKİP KURULUYOR

Gaziantep’te dilenci sorununu çözmek amacıyla emniyet müdürlüğü ile birlikte ekip kuracaklarını vurgulayan Yıldırım, “Dilenci sorununu çözmek adına emniyet Müdürlüğü’nün kontrolü altında bir çalışma yapacağız. Zabıta ekiplerimiz ile birlikte emniyet güçleri geniş kapsamlı denetimler gerçekleştirecek. Dini duyguları istismar eden dilenciler, bu çalışma ile azalacak diye düşünüyoruz” ifade etti.

HİJYEN DENETİMLERİ ARTTI

 Ramazan dolayısıyla özellikle lokantalar ve fırınlarda hijyen denetimlerini artırdıklarını kaydeden Yıldırım, “ Gıda tarım İl Müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğümüz gıda denetimi çalışmalarını devam ettiriyoruz. Ekstra olan zabıta ekiplerimiz hijyen denetimi yapıyor. Ana arterlerdeki yemek üreten firmalar, kasap, fırın, lokantalarda hijyen denetimlerimiz sürüyor” şeklinde konuştu.

 TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTACAK

Trafik Zabıta ekiplerinin trafikteki yoğunluğu azaltmaya yönelik çalıştığını belirten Yıldırım, “Trafik zabıta ekipleri Emniyet ekiplerine destek olarak özellikle iftar öncesi yoğunlukta çalışıyorlar. İftar öncesi tıkanan bölgelerde müdahaleler devam ediyor. Huzurlu bir ramazan için titizlikle çalışıyoruz” dedi. 

 

24.05.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin