SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA MÜDÜR TİRYAKİ’DEN BRİFİNG

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA MÜDÜR TİRYAKİ’DEN BRİFİNG

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’nin de aralarında bulunduğu 7 ilin sağlık müdürleriyle video konferans yöntemi ile toplantı gerçekleştirdi. Bakan Koca, müdürlerden brifing aldı.

Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler ve kısıtlamaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 ilin sağlık müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda ele aldı. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit  Mutlu Tiryaki’nin de aralarında bulunduğu 7 ilin sağlık müdürleriyle görüşen Bakan Koca, bin 500’lere çıkan vaka sayılarını ve hastanelerdeki doluluk oranlarına değindi. Toplantıda, korona virüs salgınının son durumunu, ek tedbirleri ve yeni kısıtlamalardan beklenen sonuçları görüşen Bakan Koca ve 7 ilin sağlık müdürleri filyasyon çalışmaları ve hasta yüküne ilişkin brifing aldı. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kentte uygulanan kısıtlamaları ve son durumu Bakan Koca’ya iletti.

EK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

Sağlık Bakanı Koca, "İzmir, Bursa, Kocaeli, Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Sivas il sağlık müdürleriyle yaptığımız video konferans görüşmelerinde, salgının son durumunu, yeni kısıtlamalardan beklenen sonuçları, ek tedbirleri ele aldık. Hasta yükümüzü ve filyasyon çalışmalarımızı gözden geçirdik" dedi.  (NEVRE DUMAN)

22.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin