SAĞLIK TARAMASI VATANDAŞLARIN AYAĞINA GİTTİ

SAĞLIK TARAMASI VATANDAŞLARIN AYAĞINA GİTTİ

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi işbirliği ile TOKİ konutlarının bulunduğu bölgelerdeki vatandaşlara sağlık taraması yapılıyor. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri diyabet, hipertansiyon, kanser ve obezite rahatsızlıklarında erken teşhisin önemini anlatarak vatandaşları bilinçlendiriyor.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi işbirliği ile Gaziantep’te TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar için Beykent Aile Sağlığı Merkezi’nde sağlık taraması yapıldı. diyabet, tansiyon, kanser ve obezite rahatsızlıklarının belirlenmesi amacıyla vatandaşlara taramalar gerçekleştiren ekipler, mobil tarama araçlarıyla mahalle mahalle dolaşacak. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, “Dün Beykent Aile Sağlığı Merkezi’nde, TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar için sağlık taraması yapmaya başladık. 12-19 Eylül tarihleri arasında Beykent’te yapacağımız bu taramalar, 20-28 Eylül tarihlerinde Seyrantepe’de devam edecek. Kurulan mobil araçlar ile vatandaşlarda; meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kolon kanseri, diyabet, tansiyon, obezite taramaları yapılırken aynı zamanda vatandaşlarımızı organ bağışı ve akılcı ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın ikamet ettiği mahallelere giderek onlara mobil araçlarımızla sağlık hizmetinde bulunuyoruz. Bu sağlık taramalarında 3 bin 500 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” denildi.

ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ

İl Sağlık Müdürlüğü personelleri vatandaşları erken teşhisin önemine ilişkin şu sözlerle bilgilendirdi; “Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü olarak birçok hastalıkta erken teşhisin hayat kurtardığını düşünüyoruz. Projemizle de vatandaşlarımızın taramalarında gördüğümüz olumsuzluklar ışığında yönlendirmelerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun rağbet gösterdiği bu projemiz ile Gaziantep’te taramalar ışığında teşhisler üzerinden vatandaşlarımızı aydınlatmak istiyoruz”.

12.09.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin