SAHAYA İNİYORUZ

SAHAYA İNİYORUZ

EMEKLİ POSTACILAR İÇİN İLK DERNEK GAZİANTEP’TE KURULDU

Gaziantep Emekli Postacılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılınç ve dernek yönetimi gazetemize ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette derneklerinin faaliyetlerine değinen Başkan Kılınç, “Normalleşme sürecine girmemiz ile birlikte artık sahada daha aktif rol oynayacağız. Üyelerimiz ile birlikte hem emekli hem de çalışan postacılarımızın sorunlarına çözüm bulacağız” dedi.

Gaziantep Emekli Postacılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılınç ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kabak ve Mehmet Garan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette derneklerinin kuruluş hikayelerine değinen Başkan Hasan Kılınç, “2020 yılı başlarında derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Pandemi ile birlikte tedbirlere uygun hareket ederek faaliyetlerimizi en aza indirdik. Şimdi normalleşme sürecinde 60 üyemiz ile birlikte sahaya iniyoruz” dedi.

KURULAN İLK DERNEK OLDUK

 Başkan Kılıç, emekçi postacıların sesini duyurmayı hedeflediklerini dile getirerek, “Emekçi postacılar için Türkiye’de kurulan ilk dernek Gaziantep Emekli Postacılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği oldu. Sendikalar olmasına rağmen şimdiye kadar dernek kurulmamıştı. Pandemi sürecinde dernek faaliyetlerini tedbirler ışığında gerçekleştirmek zorunda kaldık. Normalleşme sürecine geçilmesiyle yeni üyelerin aramıza katılmasını ve sayımızda artış bekliyoruz “diye konuştu.

SAF DIŞI BIRAKILDIK

Geçtiğimiz hafta PTT Genel Müdürlüğü’nün Kuruluşunun 180. Yıldönümünün kutlandığını hatırlatan Kılınç, “PTT’nin kuruluş töreninde emekli postacılar olarak bizler de yer almak isterdik. Fakat programa davet edilmedik, saf dışı bırakıldık. Şirkete emek vermiş emekliler olarak törende yer almak ve deneyimlerimizi aktif çalışanlara iletmek isterdik” dedi.

SAĞLIK YARDIM SANDIĞINDAN FAYDALANAMIYORUZ

Başkan Kılınç, “PTT personellerinin aidatları ile kurulan ve bugüne kadar personele sağlık alanında destek olan Sağlık Yardım Sandığından artık faydalanamıyoruz. Fakat sağlık güvencesi gençken değil de yaş ilerledikçe daha büyük bir ihtiyaç oluyor. İlerleyen yaşlarımızda bu sağlık güvencesi bizler için gerekli. Çalışırken var olan haklarımızı emeklilikte de kullanmak istiyoruz” dedi. (TÜLAY KARA)

26.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin