ŞAHİNBEY KARINCA MİSALİ

ŞAHİNBEY KARINCA MİSALİ

Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ilk birleşimi Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel başkanlığında yapıldı. 8 maddenin gündeme alındığı meclis toplantısında faaliyet raporu açıklandı. Başkan Vekili Güzel, kentsel dönüşümde şimdiye kadar 8 bin 286 kamulaştırmanın gerçekleştiğini, 11 yeni tesis için çalışmaların başladığını, 2009 yılından bu yana Şehreküstü Konakları’nda 1 Milyon vatandaşa iftar verildiğini, 2 bin 175 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını açıkladı.

Faaliyet raporunu açıklayan Başkan Vekili Cuma Güzel, kentsel dönüşümde şimdiye kadar 8 bin 286 kamulaştırmanın gerçekleştiğini, 11 yeni tesis için çalışmaların başladığını, 2009 yılından bu yana Şehreküstü Konakları’nda 1 Milyon vatandaşa iftar verildiğini, 2 bin 175 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını açıkladı. Başkan Vekili Güzel, açıklamalarında, “Kamulaştırma yapılan alanlarda yıkımlar tamamlandı. Mavikent 5. Etap’ta bin 245 konut da tamamlandı. İçerisinde nişan, kına, düğün gibi organizasyonların da gerçekleşeceği düğün salonu inşaatı da devam ediyor. Ayrıca Özdemir Bey ve Şehreküstü arası yol çalışmaları da ilerliyor” diye konuştu. Narlıtepe, Onur, İbni Sina, Fidanlık Üçoklar ve Dumkupınar’da yapılan sosyal tesislerimiz hizmete hazır. Yakın zamanda açılışları gerçekleştirilecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bülbülzade, Şahintepe, Binevler ve 23 Nisan Mahallesi’nde ise sosyal tesislerimizin inşaatları tamamlandı ve kullanıma hazır hale getirildi. Şu an sadece çevre düzenlemesi yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde onlar da tamamlandıktan sonra hizmete girecek” ifadelerine yer verdi. Şahinbey Belediyesi’nin son 10 yılda 1 milyon vatandaşa iftar verdiğini aktaran Güzel, “Millet Kıraathanelerimiz hizmete devam ediyor. Mecidiye Han’da devam eden restorasyon işleri yolunda. Tamamlandığı zaman kent turizmine önemli katkıları olacak” dedi.

MADDELER KOMİSYONLARA SEVK EDİLDİ

Şahinbey Belediye Meclisinde 8 madde görüşüldü. Gündeme alınan 8 maddenin 3’ü Plan Bütçe Komisyonuna, 1’i İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 1’i Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim Gençlik Spor Komisyonuna, 2’si ise Tarife Komisyonuna sevk edilirken, 2 madde ise yapılan oylama sonrasında gündeme alındı. Gündeme alınan 2 madde de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi. (TÜLAY KARA)

10.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin