ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL’İN ‘ÖMER’LERİ İLE YOLA DEVAM

ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL’İN ‘ÖMER’LERİ İLE YOLA DEVAM

AK Parti Gaziantep teşkilatı Şahinbey ve Şehitkamil İlçelerinin kongreleri tamamlandı. Kongreler ile Şahinbey İlçe Başkanlığı için Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için Mehmet Yılmaz görevlerine yeniden seçildi. Gaziantep AK Parti Teşkilatında 2 merkez ilçenin ‘Ömer’leri değişmedi.

AK Parti Gaziantep teşkilatı iki merkez ilçe Şahinbey ve Şehitkamil’in 7. Olağan Kongresi hafta sonu yapıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla düzenlenen Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongreleri, korona virüs salgınına karşı ciddi tedbirler eşliğinde yapıldı. Kongreler ile Şahinbey İlçe Başkanlığı için mevcut başkan Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için mevcut başkan Mehmet Yılmaz, görevlerini sürdürecek. AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta vurguladığı Ömer’ler, Gaziantep’in iki merkez ilçesinde değişmedi.

ŞAHİNBEY’DE BAŞKAN TEKE

AK Parti Şahinbey Kongresi Şahinbey Parkı içerisinde bulunan Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan kongrede Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, ikinci kez AK Parti Şahinbey ilçe Başkanı olarak görevlendirildi.

ŞEHİTKAMİL’DE MEHMET YILMAZ İLE YOLA DEVAM

Şahinbey İlçe Kongresinin ardından aynı gün merkez diğer ilçe Şehitkamil’de de kongre tamamlandı. Merve şehir Stadyumu’nda yapılan kongrede, mevcut İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz yeniden aday gösterildi. Mevcut Başkan Mehmet Yılmaz, başarılı çalışmalarının neticesinde ilçe için bir dönem daha görev yapacak. Tek listeli kongrenin ardından Gaziantep’te 7 ilçe kongresi tamamlanmış oldu.

 

GAZİANTEP TEŞKİLATI TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, karşılarında "uyku taklidi yapan bir muhalefet" olduğunu belirterek, "Maalesef bunlar, millet ne zaman sevinse dudak bükerler. Yaptıklarımızı itibarsızlaştırmak için sanki çok sıradanmış gibi ifade ederler, konuşurlar. Ne zaman yüreğimiz dara düşse, sıkılsak, üzülsek ortadan yok olurlar." dedi. Kandemir, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla Şahinbey Parkı içerisindeki amfi tiyatroda gerçekleştirilen AK Parti Şahinbey İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Gaziantep'te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gaziantep teşkilatının gayretlerinin tüm Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

 

AK Parti'yi bir vefa hareketi olarak nitelendiren Kandemir, mevkilerin geçiciliğine inanan, gayret gösterirken kendisini, nefsini merkeze koymayan, bir idealin uğruna hayalinin peşinde koşanların, koşturanların öyküsü olduğunu ifade etti.

AK PARTİ YEPYENİ DİRİLİŞ İNŞA EDİYOR

Şahinbey Kongresi'nin ana sloganının "İnandığın yolda yürü" olduğunu dile getiren Kandemir, yolun hak ve adalet yolu olduğunu belirtti. Bugün AK Parti'nin bir mücadele verdiğini dile getiren Kandemir, "Yepyeni diriliş inşa ediyor. İnsanlığın paramparça olduğu, değerlerin, etiğin adeta paramparça olduğu yeryüzünde yeni bir şey inşa ediyoruz. Hep beraber yapıyoruz. Yeni siyaset dilini birlikte inşa ediyoruz. Onun için AK Parti'de yol arkadaşlığı çok kıymetli. Zorluklar bütün makyajları siler, gerçek gün yüzüne çıkar. AK Parti kuşkusuz milletin teveccühüyle çok zorluğun içinden geçip, büyük sıkıntıları geride bıraktı ama yeni bir dil inşa etti." diye konuştu.

 

- "UYKU TAKLİDİ YAPANLARI UYANDIRAMAZSINIZ"

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dünya beşten büyüktür" sözünü anımsatan Kandemir, bu davanın taşıyıcıları, mensupları olarak sıradan bir siyaset anlayışıyla değil, bir aşkla, şevkle mücadele etmek durumunda olduklarını bildirdi. Türkiye'de duygusuz, tasasız, ilgisiz siyaset anlayışları bulunduğuna dikkati çeken Kandemir, şunları kaydetti: "Uyuyanı uyandırmak mümkündür. Fakat uyku taklidi yapanları uyandıramazsınız. Bizim karşımızda uyku taklidi yapan muhalefet var. Maalesef bunlar millet ne zaman sevinse dudak bükerler. Yaptıklarımızı itibarsızlaştırmak için sanki çok sıradanmış gibi ifade ederler, konuşurlar. Ne zaman yüreğimiz dara düşse, sıkılsak, üzülsek ortadan yok olurlar. En kritik zamanda suspus olurlar, uyku taklidi yaparlar. 15 Temmuz'da tankların arasından sıvışıp, giderler. E-muhtırada seslerini kısar, 'ne olacak' diye beklerler. Doğal gazı bulursunuz iki gün ses çıkmaz, beklerler. Maalesef milletle sevinip, hüzünlenmezler. Yalanı sıradanlaştırırlar, siyaset dilini en çukura demirletirler."

CUMHUR İTTİFAKI EL ELE VERDİ

Haktan taraf olan, adaletli, yüreğiyle siyaset yapan AK Parti olarak muhalefete bakmayacaklarını dile getiren Kandemir, sözlerini şöyle tamamladı: "Cumhur ittifakı olarak MHP, BBP ile beraber ele ele vererek Türkiye'nin geleceğine dair hayallerimiz, mücadelemiz, azmimiz, aşkımız, sevdamız var. Karşımızda hangi ara hangi zeminde buluştuğunu hala anlayamadığımız muhalefet var. 2023 seçimleri kolay olmayacak. Şahinbey bugün muhteşem sınav verdi. Gayreti, mücadelesi bize bir şey tarif ediyor. Gönlümüz ferah. Fakat daha çok çalışmak gerektiğini, karşımızdakilere bakarak mücadelenin kıymetli olduğunu çok daha iyi biliyoruz. İki gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunu bize yine hatırlattı. Söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de Türkiye'nin güçlü bir şekilde ileriye gideceğine inandıklarını belirterek, siyasi, ekonomik ve dış politika açısından önemli bir süreç yaşadığını belirtti.

 

Pandemi nedeniyle dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de zor zamanlar yaşadığının altını çizen Koçer, iyi bir yönetimle sürecin iyi götürüldüğünü, Gaziantep'e 700 milyon liraya yakın ödeme gerçekleştiğini, bunun 280 milyon lirasının kısa çalışma ödeneği için ayrıldığını kaydetti.

“TÜRKİYE MAZLUMLARIN SESİDİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de partisinin iktidara geldiği günden bu yana yaptıkları hizmetlere değinerek, Şahinbey ilçesinin önemine dikkati çekti. İlçeye ismini veren Şahin Bey'in "Cesedimi çiğnetmeden düşman ayağını Antep'e bastırmam" dediğini anımsatan Şahin, şartlar değişse de vazifelerin değişmediğini ilk günkü heyecanla görevlerini yapmaya devam ettiklerini söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Şahinbey'in herhangi bir ilçe olmadığını, yüz yıl önce kurtuluş savaşında verilen mücadelenin Şahinbey'i farklı kıldığını söyledi. AK Parti'nin de diğerlerinden farklı bir parti olduğunu aktaran Şahin, “AK Parti yaşatanların iyilerin partisidir. Kimin belediye başkanı, teşkilat başkanı olduğunun bir önemi yok. Yeni bir düzen kuruluyor. Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5'ten büyüktür' sözünü iyi anlamamız gerekiyor. Başımıza gelmeyen kalmadı. 365'ler, E-muhtıralar, darbeler gördük. 18 yılına ben şahidim. Türkiye mazlumların sesidir. O yüzden birbirimize sımsıkı sarılmalıyız. Allah için birbirimizi çok sevmeliyiz. İkincisi işimizi çok iyi yapmalıyız. Yerel kalkınmanın baş mimari Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz onu izliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN ÇARPIK YAPI DEVRALDIK

Şahinbey'in 926 bin nüfusuyla Türkiye'nin fiilen en büyük ilçesi olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, göreve geldiklerinde uzun yıllar CHP idaresinde kalan Şahinbey'in yüzde 80'inin çarpık yapılaştığını hatırlattı. Hiçbir engele takılmadan Şahinbey'in çehresini değiştirdiklerini söyleyen Tahmazoğlu, konuşmasını Şahinbey'e yapılan hizmetleri anlatarak bitirdi.

Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde Avukat Hasan Teke tekrardan başkanlığa seçildi.

Hasan Teke

Yakup Erkan Kılıç

Ayhan Gürbüz

Lokman Kavak

Abdulkadir Sökücü

Şevki Özkaya

İ. Halil Şimşek

Ferhat Kurt

Şerif Kurt

Ümit Akaslan

Murat Ekmekçi

Necmettin Tayyip Karaoğlu

Muhammet Aksüt

Hayriye Özmantar

Ertuğrul Kısa

İbrahim Özdemir

Fatma Ayça Yüksek

Mehmet Tiryaki

Ali Aslan

Selahattin Taşçı

Ali yıldız

Sabri Görnez

Şıho Göçmen

Melih Tunahan Durmaz

Ali Rıza Annaç

Recep Serçe

Sevim Çelik

Cevdet Çelik

Halit Köse

İlhan Akman

 

 

Yılmaz Başkan güven tazeledi

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresinde güven tazeleyerek ikinci defa başkanlığa seçildi. Şölen havasında geçen kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi. Güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Yılmaz, teşkilat üyelerinin ve partililerin güvenini boşa çıkarmayacağının sözünü verdi.

AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresi düzenlendi. Şehitkamil Stadyumu’nda gerçekleştirilen kongreye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yanı sıra Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, M.Sait Kiraz, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, meclis üyeleri, teşkilat üyeleri ve partililer katıldı. Kur'an-ı kerim tilavetiyle başlayan kongrede divanın oluşturulmasının ardından konuşmalara geçildi.

Güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Mehmet Yılmaz, teşkilat üyelerinin ve partililerin güvenini boşa çıkarmayacağının sözünü verdi. Yılmaz, “Gaziantep’in Şehitkamil’in ve teşkilatımızın bizden ne beklediklerini çok iyi biliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizleri yeniden aday gösteren Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a genel merkez yöneticilerimize ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

İŞTE ŞEHİTKAMİL YÖNETİMİ

Mehmet Yılmaz

Abdullah Gültekin

Ahmet Demir

Ali Özekici

Ali Ozan Gül

Aslı Çeliktürk

Ayşe Gözübüyükler

Bedir Terlemez

Bilal Dalkan

Bilgin Sökmen

Burak Yıldız

Ceyhun Toker

Doğan Dalyan

Fehmi Köroğlu

Hamit Kaya

Hilmi Özsoy

Kemal Babacan

  1. Abdulkadir Katmerci
  2. Alparslan Gökçek
  3. Sadık Aras

Metin Çevik

Metin Üzümcü

Murat Öztürk

Müslüm Erdoğan

Osman Çetintaş

Sait Uçak

Seddar Büyükkömürcü

Sinan Arslanoğlu

Yasemin Karaca Ersöz

Yasin Karayılan

11.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin